YTONG yeni mezunlara iş ve eğitim fırsatları sunuyor

YTONG yeni mezunlara iş ve eğitim fırsatları sunuyorDünya yapı malzemeleri devi YTONG; yeni mezunlarla birlikte geleceğe doğru büyük bir adım atıyor.


17 farklı ülkede gerçekleştirdiği üretim ile yapı malzemeleri sektörünün en yaygın markalardan Ytong, Türkiye'de gerçekleştirdiği eğitim çalışmaları ile dikkat çekiyor.

Çalışanlarının üniversitelerde okuyan çocuklarına burs veren, yüksek lisans, doktora ve yabancı dil eğitimlerine devam eden çalışanlarına destek olan Ytong şimdi de, yeni mezunlara yönelik bir iş ve burs programı başlatıyor.

Yeni mezunlara iş ve eğitim fırsatı

Ytong, yeni projesi ile üniversitelerin inşaat, makine, kimya, elektrik ve maden mühendisliği ile mimarlık bölümlerinden mezun olacak öğrencilere ve bu bölümlerden yeni mezun gençlere imkan sağlıyor. Çalışma hayatlarına Ytong'un İstanbul, Antalya, Tekirdağ ve Bilecik fabrikalarında başlayacak olan bu gençler, yüksek lisans ve doktora eğitimlerine burslu olarak devam edebilecekler.

İlkokulu da var

Türk Ytong'un Tekirdağ Saray'da kurulu, kendi adını taşıyan “Türk Ytong Çukuryurt İlköğretim Okulu” ve bu okuldan mezun olup burslu olarak eğitimlerine devam eden lise öğrencileri de bulunuyor. Ytong'un eğitim burslarından bugüne kadar 280 kişi faydalandı.