Yusuf Ziya Aldatmaz kimdir?

Yusuf Ziya Aldatmaz kimdir? Yusuf Ziya Aldatmaz kimdir?

Yusuf Ziya Aldatmaz, 2019 yerel seçimlerinde AKP'den Bartın Belediye Başkan Adayı olarak gösterildi. Peki, AKP Bartın Belediye Başkanı Yusuf Ziya Aldatmaz kimdir?Yusuf Ziya Aldatmaz, 1965 Bartın doğumlu. İlk, orta ve lise öğrenimi Bartın Merkez'de tamamladı. Lisans eğitimi ve kısa dönem askerliği sonrası 4 nesilden beri devam etmekte olan aile mesleği olan gıda maddeleri toptancılığını babasından devralarak geliştirdi. 

2000-2002 yılları arasında Anavatan Partisi'nde Merkez İlçe Başkanlığı yaptı. 2011 yılında Adalet ve Kalkınma Partisi İl Yönetim Kurulu üyesi oldu. 


Bartın Kemerspor Kulubü Başkanlığı, Bartın Spor Kulubüyöneticiliği, Bartın Üniversite derneği yöneticiliği, Bartın Ticaret ve Sanayi Odası disiplin kurulu başkanlığı, Bartın Toptancılar Sitesi yönetim kurulu başkan yardımcılığı yaptı. İl genel meclisi üyeliği görevinde bulundu.

5 Kasım 2017 tarihinde yapılan 6. olağan merkez ilçe kongresinde Ak Parti Merkez İlçe Başkanı seçildi. Aldatmaz, MÜSİAD Yönetim Kurulu ve Gaziler ve Şehitler Derneği’nin fahri üyesidir.

Yusuf Ziya Aldatmaz, 2019 yerel seçimlerinde AKP'den Bartın Belediye Başkan Adayı olarak gösterildi.

1993 yılında Füsun hanımefendiyle evlenen Aldatmaz, iki kız çocuğu babasıdır.