Çukurova Balkon

Yusuf Ziya Yılmaz: Biz kaçak ev değil yazlık yıktık!

Yusuf Ziya Yılmaz: Biz kaçak ev değil yazlık yıktık! Yusuf Ziya Yılmaz: Biz kaçak ev değil yazlık yıktık!

Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'a dünya mirasına girmeye aday olan Allah'ın bahşettiği bir cennetin istila edilmesine hiç bir zaman müsaade etmeyeceklerini söyledi.


Kartal’ın hemen teslim en cazip sitesinde! 364.000 TL’ye ev sahibi olun!Samsun Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Komisyon Başkanı Emin Karaman ve komisyon üyeleri, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz'ı ziyaret etti.


Ziyarette, Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti'nde yapılan çalışmalarla ilgili istişarelerde bulunulurken Samsun Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Komisyon Başkanı Emin Karaman, Kuş Cenneti'ndeki kaçak yapılaşma konusunda büyük mücadele örneği sergileyen Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz ve ekibini tebrik etti.

DİK DURUŞUNUZ ÇEVRECİLERİ MUTLU ETTİ

Karaman, "Burada Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin yaptığı çalışmalar ve verdiği mücadele oldukça büyük. Özellikle delta sınırları içinde yer alan kaçak yazlıkların yıkımındaki dik duruşunuzdan dolayı sizi tebrik ediyorum. Kanunsuz işlerin karşısında olduğunuzu görmek biz çevrecileri çok mutlu ediyor. Çalışmalarınızda başarılar diliyorum” dedi.

BİZ EV DEĞİL KAÇAK YAZLIK YIKTIK

Dünya mirasına girmeye aday olan Allah'ın bahşettiği bir cennetin istila edilmesine hiç bir zaman müsaade etmeyeceklerini vurgulayan Başkan Yılmaz da, "Samsun Büyükşehir Belediyesi olarak kaçak yapıya karşı her zaman mücadele içindeyiz. Kızılırmak Deltası’nda bulunan Kuş Cenneti’nde yaptığımız çalışmalar Türkiye’ye örnek olacaktır. Burada yazlığı bulunan vatandaşların ‘evimizi yıkıyorlar’ diyerek bir algı oluşturma çabası vardı. Buraya her gittiğimizde içimiz acıyordu. Çünkü ev denilen yerleşim alanları bildiğiniz villa idi. Yani burada kimse yaşamıyor, sadece yazlık olarak kullanılan yerlerdi. Üstelik depreme dayanıksız. Allah korusun bir deprem anında felaketler kaçınılmaz olacaktı" diye konuştu.Samsun Büyükşehir Belediyesi