20 / 08 / 2022

Zekeriya Yıldırım kimdir?

Zekeriya Yıldırım kimdir?

Zekeriya Yıldırım kimdir? Zekeriya Yıldırım daha önce hangi görevlerde bulunmuştur? İşte Zekeriya Yıldırım'ın biyografisi...Zekeriya Yıldırım kimdir? Zekeriya Yıldırım daha önce hangi görevlerde bulunmuştur? İşte Zekeriya Yıldırım'ın biyografisi...

Zekeriya Yıldırım kimdir?

1962 yılında Darüşşafaka Lisesi'nden mezun olan Zekeriya Yıldırım, İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi'nden 1966 yılında lisans diplomasını aldı. Yıldırım, 1976 yılında da ABD'nin Vanderbilt Üniversitesi'nde yüksek lisans eğitimini tamamladı. 

Türkiye Cumhuriyeti Maliye Bakanlığı'nda müfettiş olarak görev yapan Zekeriya Yıldırım, 1987 - 1999 yılları arasında Doğuş Holding'inde bulunduğu birçok şirkette yöneticilik görevlerini üstlendi.

2008 yılının Mayıs ayında Doğan Holding Yönetim Kurulu Üyesi olan Zekeriya Yıldırım, FU Gayrimenkul Yatırım Danışmanlık A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı, Yıldırım Danışmanlık Hizmetleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı, Ada Plant A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı, Sabancı Holding'de ve Tekfen Holding'de Yönetim Kurulu Bağımsız Üyesi, TÜSİAD Yüksek İstişare Konseyi Başkanlık Divanı Üyesi, Darüşşafaka Cemiyeti Yüksek Danışma Kurulu Başkanı, Ayhan Şahenk Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi, TEGV Mütevelli Heyeti Üyesi ve Finans Dünyası Yayın Kurulu Başkanı olarak görev alıyor.

Daha önce de Maliye Müfettişliği, Merkez bankası Başkan Vekilliği, Doğan Holding Yönetim Kurulu üyeliği, Doğuş Grubu Başkan Vekilliği ve İcra Kurulu Başkanlığı, TÜSİAD Yönetim Kurulu üyeliği, Türkiye-Hollanda İş Konseyi Başkanlığı, Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini üstlendi. 

Zekeriya Yıldırım Tekfen Holding Yönetim Kurulu Başkanı oldu!