28 / 06 / 2022

Zeytinburnu Locamahal Kentsel Dönüşüm projesinde anahtarlar teslim edildi!

Zeytinburnu Locamahal Kentsel Dönüşüm projesinde anahtarlar teslim edildi!

İBB iştiraki KİPTAŞ tarafından İstanbul Zeytinburnu'nda hayata geçirilen Locamahal kentsel dönüşüm projesinde anahtar teslimleri yapıldı. Anahtar teslim törenine İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu da katılım sağladı.İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraki KİPTAŞ tarafından hayata geçirilen İstanbul'un Zeytinburnu ilçesindeki Locamahal kentsel dönüşüm projesinde çalışmalar geçtiğimiz ay tamamlanmıştı. Proje dahilinde anahtar teslim töreni bugün İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun katılımıyla gerçekleşti.

İstanbul'un merkezi konumlarından Zeytinburnu'nda hayata geçirilen Locamahal kentsel dönüşüm projesi Veliefendi'de bulunuyor. E5 otoyolunun hemen yanında olan ve KİPTAŞ güvencesiyle inşa edilen projede 650 metrelik bir parkur yer alıyor. Proje kapsamında 2 oda 1 salon, 3 oda 1 salon ve 4 oda 1 salon daireler bulunuyor.  Locamahal kentsel dönüşüm projesinde çocuklara özel alanlarda mevcut. Zeytinburnu’nda yer alan proje, 20 blok konut, 1 blok ticari olmak üzere toplam 21 bloktan oluşuyor.

Zeytinburnu Locamahal Kentsel Dönüşüm projesinde anahtarlar teslim edildi!

Törende açıklama yapan KİPTAŞ Genel Müdürü Ali Kurt, şunları söyledi: “Merkezinde insan olan, çevreye duyarlı, yaptık, bölgeye değer katacak projeler hayata geçirdik. 17 Ağustos'un yıldönümünde, daha yapılması gereken çok şey olduğunu biliyoruz. Maalesef İstanbul, halen olası bir depreme hazır bir kent değil. Bu gerçekle yüzleşmeliyiz ve bu sürecin üstesinden gelebilmek için vatandaşımızı kesinlikle sürece paydaş etmeliyiz. Bu kapsamda, İBB şehircilik grubu şirketleri olarak, bundan yaklaşık 1,5 ay önce, ‘İstanbul Yenileniyor Platformu'nu hayata geçirdik. 1.500’ün üzerinde başvuru aldık. 37.500 bağımsız birim, 419 farklı bölgede ve 140 bin insanımızı etkiliyor. Birinci aşama çalışmalarımızı tamamladık. Vatandaşlarımızla birlikte belirleyeceğimiz kriterlerde anlaşırsak, tüm bu yapıların dönüşümüne talibiz ve tüm bu süreci de KİPTAŞ olarak garantör olarak biz yürüteceğiz

İmamoğlu'ndan sonra konuşan  Zeytinburnu Belediye Başkanı Arısoy da kentsel dönüşüm çalışmalarından duyduğu mutluluğu dile getirerek şunları söyledi:

Zeytinburnu Locamahal Kentsel Dönüşüm projesinde anahtarlar teslim edildi!

“Neden 2013? Çünkü Zeytinburnu Belediyesi ile KİPTAŞ Genel Müdürlüğü arasında yetkiyi öngören protokol, 15 Mart 2013’te imzalanmıştır. Bugün burada bu güzel, bu mutlu an için vesile olan eski İBB Başkanımız Kadir Topbaş'ı rahmetle yad ediyorum. Yine geçmiş dönem belediye başkanımız Sayın Murat Aydın'a ve önceki dönem KİPTAŞ Genel Müdürü Sayın İsmet Yıldırım'a huzurlarınızda bir kez de buradan teşekkür etmek istiyorum. Ben, Genel Müdür’ümüzün bu projeyi tamamlaması hususunda gösterdiği gayrete şahit. Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın desteğiyle ve KİPTAŞ'la birlikte bu projenin tamamlaması için büyük gayret gösterdik. Bu projenin tamamlanmasında gösterdiği gayretler, emekler dolayısıyla başta Büyükşehir Belediye Başkanımız olmak üzere, KİPTAŞ Genel Müdürümüze de çok teşekkür ediyorum. Hak sahiplerine hayırlı uğurlu olsun. Yenilenen her bir konut, Zeytinburnu için büyük kazanımdır” ifadelerini kullandı.

 

Teknik ve mali problemleri ile devraldığımız Zeytinburnu Locamahal projesini tamamladık, teslime başladık. 1.339 bağımsız birimden oluşan projenin sorunlarını ciddi fedakarlıklarla çözdük. 17 Ağustos’un yıldönümünde İBB Başkanımız @ekrem_imamoglu ile anahtar teslim törenindeydik. pic.twitter.com/xF2nwkh0CP

— Ali Kurt (@AliKurtistanbul) August 17, 2021

 

KİPTAŞ Zeytinburnu Locamahal'da teslimler başlıyor!

Cansu Yılmaz/Emlakkulisi.com