26 / 05 / 2022

Darıca kentsel dönüşüm projesinde tapular teslim edildi!

Darıca kentsel dönüşüm projesinde tapular teslim edildi!

Kocaeli Darıca'da hayata geçen kentsel dönüşüm projesi dahilinde tapular hak sahiplerine teslim edildi.Kocaeli Darıca Belediyesi’nin garantörlüğünde hayata geçirilen Emek Mahallesi 256 Evler Kentsel Dönüşüm Projesi aralıksız devam ederken 80 daireden oluşan ilk etap için tapular teslim edildi. Darıca Belediyesi'nde yer alan habere göre; tapu dağıtım töreninde konuşan Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık “Şov değil hizmet yaptık, bir hayali gerçekleştirdiğimiz için mutluyuz” dedi.


Darıca’nın uzun zamandır çözüme kavuşması bekleyen problemlerinden biri olan ve hasarlı olarak yıkılma tehlikesiyle karşı karşıya kalan Emek Mahallesi 256 Evler bölgesinde 329 konutluk kentsel dönüşüm projesini hayata geçiren Darıca Belediyesi, ilk etabı biten projede 80 hak sahibine tapularının teslimini gerçekleşti.Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Darıca Belediyesi ortaklığı ile gerçekleşen kentsel dönüşümle hak sahipleri tapularına kavuşurken tapu teslim törenine AK Parti Kocaeli Milletvekilleri Cemil Yaman ile İlyas Şeker, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, AK Parti Kocaeli İl Başkanı Mehmet Ellibeş, Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık ile birlikte hak sahibi vatandaşlar katılım sağladı.


"Şov değil hizmet yapıyoruz"

Tapu teslim sırasında açıklama yapan ve tapuları teslim etmesi nedeniyle büyük mutluluk duyduğunu dile getiren Darıca Belediye Başkanı Muzaffer Bıyık, “Göreve geldiğimiz günden beri iş üretmek, hizmet üretmek için çalışıyoruz. Birileri gibi şov yapmıyor hizmet yapıyoruz. 168 hak sahibi ile birebir görüşmeler gerçekleştirdik. 168 vatandaşımızın mağduriyetini çözmek için çalıştık. Geçtiğimiz Kasım ayında başladığımız inşaat çok şükür kısa sürede bitme noktasına geldi. Bu işi tek başımıza yapmadık. Kentsel dönüşüme önem veren ve bizim derdimizle dertlenen bir Büyükşehir Belediye Başkanımız var. Kendisiyle görüştüğümüzde konuyu anlattığımızda hemen destek oldu. Milletvekillerimiz Ankara’da bizlere yardımcı oldu. Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız destek verdi. Hep birlikte el birliği ile tapuları teslim etme aşamasına geldik. Toplam 10 blok 329 dairelik büyük bir kentsel dönüşümü ve büyük bir hayali gerçekleştirdik. İnşallah kalan blokları da yıl sonuna kadar teslim edeceğiz. Hak sahibi vatandaşlarımıza tekrar hayırlı olsun. Güle güle otursunlar” şeklinde konuştu.

 Darıca kentsel dönüşüm projesinde tapular teslim edildi!

Darıca'nın büyük başarısı

Sonrasında konuşma yapan Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın ise Darıca’nın büyük bir iş başardığını ifade ederek “İnsanın emanet aldığı şehre hizmet etmesi ve karşılığında takdir görmesi en özel şey. Allah Darıca Belediye Başkanımız Muzaffer Bıyık’tan razı olsun. Çok çalışıyor. Muzaffer kardeşimizin çok çalıştığına ben şahidim. Darıca güzel bir ilçemiz. Hep birlikte Darıca’yı güzelleştirmek için çalışıyoruz. Darıca’ya önemli yatırımlar yapıyoruz. Kentsel dönüşüm dışında önemli projeleri hayata geçiriyoruz. Kapalı spor salonunu tamamlayıp hizmete açtık. Kapalı Pazar alanını bitiriyoruz. Alt ve üstyapıya ciddi yatırım yapıyoruz. Muzaffer kardeşimizin özel önem verdiği Tuzla-Bayramoğlu bağlantı yolu için çalışmalarımız sürüyor yakında başlayacağız. Aynı şekilde Osmangazi Feniş köprüsü genişletme çalışmasını da yapacağız. Darıca’nın sorunlarını çözmek için çalışıyoruz. Metro projesi 5 Milyarlık bir proje. Tamamlandığında trafik sorunu büyük oranda çözülecek. Cumhurbaşkanımızın dediği gibi aşkınan çalışan yorulmaz. Bizim varlık sebebimiz hakka ve halka hizmet etmek” dedi

En büyük sorun deprem

AK Parti Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker de programda söz alarak kentsel dönüşümün önemine ilişkin şunları söyledi: “Bugün burada kentsel dönüşüm ile belediyemizin çalışmaları sonucunda tapuları teslim ediyoruz. Belediye başkanımıza teşekkür ediyorum. Burasının geçmişini de biliyorum. Büyük bir iş başarıldı.  Belediye başkanlarımıza teşekkür ediyorum. Ama en büyük teşekkürü Darıca halkına ediyorum. Çünkü emaneti kendileri için çalışan belediye başkanına verdiler. Türkiye’de kentsel dönüşüm öncelik olmalı. Deprem sorunu terörden daha tehlikeli. Terörü önleyebilirsiniz ama depremin ortaya çıkaracağı tehlikeleri önlemek daha zor. Darıca Belediyesi’nin kentsel dönüşüm hamlesi örnek olmalı. Belediyeler kentsel dönüşüme öncelik vermeli.”

Kocaeli Darıca'da imar sorunu!