Bursa Bulvar 224 dönüşüm projesinde anahtarlar teslim edildi!

Bursa Bulvar 224 dönüşüm projesinde anahtarlar teslim edildi! Bursa Bulvar 224 dönüşüm projesinde anahtarlar teslim edildi!

Bursa Nilüfer Proje Tasarım'ın Nilüfer'de yükselen Bulvar 224 projesi, bölgenin ilk kentsel dönüşüm projeleri arasında dikkat çekerken, anahtarların töreni gerçekleşti.FSM Bulvarı üzerindeki Bulvar 224'ün anahtarları ve tapuları sahiplerine verildi. Nilüfer Proje Tasarım Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Altın, anahtar teslim töreninde yaptığı açıklamada, yaklaşık iki yıl önce site ile görüşmelerin başladığını ve 1,5 yıl önce temellerin atıldığını söyledi. 


Kentsel dönüşüm yapılacak yerlere emsal teşkil edecek bir projeyi hayata geçirdiklerini dile getiren Altın, "Bir hayalin gerçekleştiği noktadayız. FSM'ye ve Nilüfer'e değer kattığımıza inanıyoruz" dedi. 


Kentsel dönüşümde 0.50 emsal almadan siteyi inşa ettiklerini hatırlatan Altın, "5 bin metrekare üzerine kurulu, 50 daireli bir siteydi. Biz 10 daireyi satm aldık ve sayıyı 40'a düşürdük. 

Toplamda 11 dükkan ilave ettik. Dükkanlar önemli markalara ev sahipliği yapacak" dedi. 


Altın, 17 Ağustos depremi öncesi yapılan binaların yüzde 90'ının sağlıksız olduğunun altım çizerek, dönüşümün bir an önce yapılması gerektiğini kaydetti. 
Bursa Hakimiyet