Ziya Disanlı: Bakırköy'ün en büyük sorunu kentsel dönüşüm!

Ziya Disanlı: Bakırköy'ün en büyük sorunu kentsel dönüşüm! Ziya Disanlı: Bakırköy'ün en büyük sorunu kentsel dönüşüm!

CHP’den Bakırköy Belediye Başkanlığı’na aday adayı olan mali müşavir ve eğitimci Ziya Disanlı, Bakırköy’deki en büyük sorunun kentsel dönüşüm olduğunu söyledi.Mart ayında yapılacak olan yerel seçimlerde CHP’den Bakırköy Belediye Başkanlığı’na aday adayı olan mali müşavir ve eğitimci Ziya Disanlı, Bakırköy’deki en büyük sorunun kentsel dönüşüm olduğunu belirtti.

Cumhuriyet gazetesinde yer alan habere göre, Disanlı, Bakırköy’deki eski merkez mahallesinde kentsel dönüşümün ilk adımlarının atılacağını söyleyerek,“7 mahalleyi içeren 157 bin nüfuslu bir alanda ketsel dönüşüm yapılması kararı aldık. Bu mahallelerde çözümümüz hazır” dedi. Kadınların üretimde, yönetimde aktif olması için çalışmalar yürüteceğini söyleyen Disanlı, “Siyasi iktidar kadına biçtiği misyonla evine bağlı kadınlar istiyor. Biz kadınların işte, yönetimde, üretimde yanımızda olmalarını istiyoruz” şeklinde konuştu.

Bakırköy’ün en önemli sorununun kentsel dönüşüm olduğunu belirten Disanlı, “7 mahalleyi içeren 157 bin nüfuslu bir alanda kentsel dönüşüm yapılmasını planlıyoruz. Bu mahallelerde ada bazlı çözüm lazım, ada ada küçük parseller birleştirilecek ve adalar bazında bir çözüm üretilecek. Şu andaki binalar otoparkı olmayan binalar, yolları, ulaşımı tıkayan bir yapıya sahip. Yeşil alanı ve sosyal donatı alanları yok. Bakırköy’ün nüfusu 250 bin ve biz şu an 150 binlik bir alandan bahsediyoruz. Yol çözümlemeleriyle bir alan meydana getirmek gerekiyor. Çevre sorunlarından sağlık, ulaşım sorunlarına kadar projelerimiz var” dedi. Katılımcı ve şeffaf bir yöneticilik anlayışını benimsediklerini söyleyen Disanlı, “Yurttaşlara her konu hakkında belgelerle konuşacağız. Yöneticiliğim ve bütçeyi bilmemle alakalı yurttaşlara hesap verebileceğiz. Yönetimimizdeki meclis toplantıları, ihalelerimiz, kuracağımız Bakırköy TV ile canlı olarak yayımlanacak. Bakırköylülerin onay vermediği hiçbir proje uygulamaya geçmeyecek” dedi.