Çukurova Balkon

Ziylan, Merter Meydan AVM'yi satın mı aldı?

Ziylan, Merter Meydan AVM'yi satın mı aldı? Ziylan, Merter Meydan AVM'yi satın mı aldı?

Ayakkabıcı Ziylan alışveriş merkezinde büyüme planları yapıyor. İlk yatırımını Sultanbeyli’deki Atlaspark’a yapan, Ziylan’ın Alman Metro’nun Merter’deki Meydan AVM’sini aldığı belirtiliyor.


Kartal'ın hemen teslim en cazip sitesinde! 65 metrekare 299 bin TL!


Ayakkabı devi Ziylan, gayrimenkulde de büyük oyuncular arasına girme planlarını bir bir hayata geçiriyor. Geçen yıl ayakkabının yüzde 50’sini Gözde Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş, BİM Birleşik Mağazalar A.Ş. ve Gözde Girişim, BİM ve Turkven’in danışmanlığını yaptığı girişim sermayesi fonlarının iştiraki Mater Footwear BV’den oluşan konsorsiyuma satan Ziylan Ailesi, buradan gelen parayı gayrimenkul projelerine yatırıyor. Geçen yıl kurulan Ziylan Gayrimenkul’le ilk yatırımını Sultanbeyli’de Atlas AVM’ye yapan Ziylan, ikinci projesini eğlence ve kültür merkezi WaterGarden İstanbul adıyla 750 milyon TL’ye Ataşehir’de hayata geçirecek. 

 

Türkiye’ye güveniyoruz 

Perakende sektöründeki son kulislere göre Ziylan’ın yatırımları bununla bitmeyecek. İddiaya göre Ziylan, Türkiye’deki bazı varlıklarını satan Alman Metro Group’tan Meydan Merter AVM’yi satın aldı. Meydan Merter AVM’nin daha önce Pashador şirketine satıldığı iddia edilmişti. Ümraniye’deki Meydan AVM’yi 2013 yılında 136.5 milyon euroya Gülaylar’a satan Metro’nun Antep ve İstanbul Kartal’daki AVM’lerini de Özyeğin Grubu’nun aldığı konuşuluyor.

 


Metro’nun markası da çıktı 

Yılda 9 milyon ziyaretçi beklentisiyle yola çıkan Meydan Merter AVM’de 50 mağaza bulunuyor. AVM’de lokomotif özelliğindeki markalar; Metro’nun markaları Real ve Media Markt idi. Real, 12 mağazasını Hacı Duran Beğendik’e satıtı. Media Markt da geçen yıl AVM’deki mağazasını boşalttı. Media Markt’ın AVM’deki en büyük ikinci mağazayı kapatma kararında durgunluk ve istenen satış rakamlarına ulaşamaması etkili oldu. Media Markt’ın ardından başka markalar da dükkanları boşalttı. 

 

Türkiye’ye güveniyoruz

 Ziylan Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ziylan, WaterGarden projesinin tanıtımında yaptığı açıklamada, “WaterGarden İstanbul projesini 750 milyon TL yatırımla 2016 yılının ikinci çeyreğinde hayata geçireceğiz. WaterGarden İstanbul tüm İstanbul’un kalbinin attığı bir merkez olacak. WaterGarden İstanbul’un inşasına başlarken içimiz rahat. Türkiye’nin ekonomik istikrarına ve geleceğine güveniyoruz. Bu güvenle, uzun vadeli yatırımlar yapmaktan çekinmiyoruz” demişti. Mehmet Ziylan, yatırım planları arasında ise sadece AVM değil, rezidans projelerinin bulunduğunu da belirtmişti.

 

Starcity’de Türkler’e Kuveytli rakip çıktı 

Yıldız Holding ile Boyner Holding’in ortak olduğu Starcity Alışveriş Merkezi’nin satışa çıktığını daha önce bu sayfalarda okumuştunuz. Alışveriş merkezine 80 milyon euro değer biçildi. Duyduğumuza göre alışveriş merkezine talip olan Rönesans ve Tahincioğlu’na Kuveytli bir grup rakip olmuş. Yerli taliplerin 75 milyon euro vermek istediği kulislerde konuşulurken Kuveytli grubun ise AVM’nin fiyatını ucuz bulduğu ifade ediliyor.Vatan