0,64 faizli konut kredisine nasıl başvuru yapılır?

0,64 faizli konut kredisine nasıl başvuru yapılır? 0,64 faizli konut kredisine nasıl başvuru yapılır?

Kamu bankalarının kredi destek paketi için başvuru süreci devam ediyor. Peki 0,64 faizli konut kredisine nasıl başvuru yapılır?Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank’ın vatandaşlara sunduğu konut ve taşıt kredilerine ilgi artarak devam ediyor. Sözcü'de yer alan habere göre, feçtiğimiz günlerde açıklanan kredi destek paketi ile beraber bankaların kredi faiz oranları ve başvuru şartları araştırılıyor. Vatandaşlar hem konut hem de taşıt kredisi başvuru işlemleriyle berabaer örnek ödeme tablosuna ve faiz oranlarını da merak ediyor. Peki 0,64 faizli konut kredisine nasıl başvuru yapılır?

KONUT KREDİSİ BAŞVURULARI NASIL YAPILIR, ŞARTLARI NELERDİR?

Sıfır ya da ikinci el konut alımlarında düşük faiz oranı ve 12 aya kadar ödemesiz dönemi olan 15 yıla varan vade ile finansman imkanı sağlanıyor. Sıfır konut almak için 100 bin liralık konut kredisi çeken bir yurttaş, 12 ay ödemesiz dönem seçeneğini kullanırsa 15 senenin sonunda toplamda 171 bin 184 lira geri ödeme yapacak.

KONUT KREDİSİ

Birinci el/sıfır ya da ikinci el konut alımlarında düşük faiz oranı ve 12 aya kadar ödemesiz dönemi olan 15 seneye varan vade ile finansman imkanı sağlanıyor.


Müşteri başına verilebilecek kredi miktarı sınırlandırılmış olup; üç büyük şehirde (İstanbul,  Ankara  ve İzmir) krediye konu olacak konutlar için 750 bin lira, diğer kentler için ise en fazla 500 bin liraya kadar kredi kullanılacak. Kredi kullanımında yüzde 10’dan başlayan, düşük özkaynak/peşinat oranı uygulanacak.

Bu kapsamda birinci el/sıfır konutlar için azami 12 ay ödemesiz dönemli, 15 seneye kadar vade ve aylık yüzde 0,64 faiz oranı ile finansman imkanı sağlanacak.

AZAMİ 12 AY ÖDEMESİZ DÖNEMLİ

İkinci el konutlar için azami 12 ay ödemesiz dönemli, azami 15 yıl vade ve aylık yüzde 0,74 faiz oranı ile finansman imkanı sağlanacak.

İkinci el konut ödeme tablosu:

ZİRAAT BANKASI KONUT KREDİSİ BAŞVURU VE ŞARTLARI

Sıfır ya da ikinci el konutlar için, azami 500 Bin liraya kadar (500 Bin TL dahil ) azami 12 ay ödemesiz dönemli azami 180 ay vade ile konut finansmanı imkanı sağlanacak. İstanbul, Ankara ve İzmir'de azami kredi tutarı sınırı da 750 Bin lira. (750 Bin TL dahil).

Konut Kredisi için; Bankkart, KMH, Talimat Ürünü, İnternet Bankacılığı zorunlu olup, BES, AZG, DASK, Konut Sigortası, KASKO, Eşya Sigortası, Klasik Sivil Yangın Sigortası ürünlerinden en az üçüne sahip olan veya yeni başvuru yapanlar yararlanabilecek.

Söz konusu krediden her bir müşteri sadece bir defa faydalanabilecek. Detaylı bilgi için şubelere başvuru yapabilirsiniz. Banka gerekli görülmesi durumunda kredi koşullarında değişiklik yapma ve kampanyayı durdurma hakkını saklı tutuyor.

HALKBANK KONUT KREDİSİ BAŞVURU VE ŞARTLARI

Birinci el/sıfır ya da ikinci el konut alımlarında düşük faiz oranı ve 12 aya kadar ödemesiz dönemi olan 15 yıla varan vade ile finansman imkanı sağlanacak.

Bu tarihi imkandan daha geniş kesimlerin istifade edebilmesi amacıyla müşteri başına verilebilecek kredi miktarı sınırlandırılmış olup; üç büyük şehirde (İstanbul, Ankara ve İzmir) krediye konu olacak konutlar için 750 bin TL, diğer kentler için ise en fazla 500 bin liraya kadar kredi kullandırılabilecek. Kredi kullanımında yüzde 10'dan başlayan, düşük özkaynak/peşinat oranı uygulanacak.

Bu kapsamda birinci el/sıfır konutlar için azami 12 ay ödemesiz dönemli, 15 yıla kadar vade ve aylık yüzde 0,64 faiz oranı ile finansman imkanı sağlanacak. Konut Kredisi başvuruları 2 Haziran tarihi itibariyle başladı.

VAKIFBANK KONUT KREDİSİ BAŞVURU İŞLEMLERİ

Kredinin Özellikleri

Kampanya, sıfır/birinci el ve ikinci el konut alımları için geçerli oluyor.
Müşteri başına verilebilecek kredi miktarı üç büyük şehirde (İstanbul, Ankara ve İzmir) krediye konu olacak konutlar için 750.000.-TL, diğer kentlerde ise en fazla 500.000.-TL olacak.
Kampanya kapsamında kullandırılacak olan konut kredileri eşit taksitli ve azami 12 aya kadar ödemesiz dönemli olacak.


Böyle gayrimenkul alma fırsatı 7 yılda bir gelir!