10 milyon konutta yalıtım yeniden düzenlenmeli!

10 milyon konutta yalıtım yeniden düzenlenmeli!İZODER Yönetim Kurulu Başkanı Levent Pelesen, "Isı, su ve ses yalıtımı son yılların en önemli konularından biri. Türkiye'de yaklaşık 10 milyon konutta yalıtımın yeniden düzenlenmesi gerekiyor." diye açıklama yaptı.


Isı Su Ses ve Yangın Yalıtımcıları Derneği (İZODER) Yönetim Kurulu Başkanı Levent Pelesen, ısı, su ve ses yalıtımının son yılların en önemli konularından biri olduğunu ifade ederek "Türkiye'de yaklaşık 10 milyon konutta yalıtımın yeniden düzenlenmesi gerekiyor." dedi.

Trabzon'da yarın düzenlenecek "Tüm Yönleriyle Yalıtım" konulu seminere katılmak için kente gelen Levent Pelesen, İZODER Yönetim Kurulu Üyesi de olan Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Başkanı Ahmet Yaşar ve bazı yönetim kurulu üyeleriyle Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Suat Hacısalihoğlu'nu ziyaret etti.

Dünya gazetesinde yer alan habere göre Pelesen, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile yürüttükleri faaliyet kapsamında çeşitli illerde hem il müdürlüklerindeki personel hem de sektör temsilcisi ve çalışanlarıyla bir araya geldiklerini ifade ederek "Tüm Yönleriyle Yalıtım" seminerlerinde katılımcılara yeni yönetmeliklerle ilgili bilgi aktardıklarını vurguladı.

Levent Pelesen, "Türkiye'de yaklaşık 10 milyon konutta yalıtımın yeniden düzenlenmesi gerekiyor. Türkiye'de yaklaşık 20 milyon konut stoku bulunuyor. Bunların 5 milyonunun tamamen yıkılıp yeniden yapılması gerekiyor. Kalan 15 milyon konutun yaklaşık 10 milyonu da belirttiğim gibi yalıtım anlamında yeniden düzenlenmeli." dedi. 

Yeni konutların yalıtımlı inşa edildiğini belirten Pelesen, "Biz de çeşitli şehirlerde Bakanlığımızla düzenlediğimiz çalışmalarda yalıtım bilincinin gelişmesi için çaba harcıyoruz." diye konuştu.