07 / 07 / 2022

1.100 TL'lik sosyal destek ödemeleri başladı! Hesaplarınızı kontrol edin...

1.100 TL'lik sosyal destek ödemeleri başladı! Hesaplarınızı kontrol edin...

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından çeşitli destek ödemeleri yapılıyor. Bu kapsamda pandemi döneminde başlatılan sosyal destek ödemeleri devam ediyor.Aile Bakanlığı tarafından pandemi döneminde sosyal destek ödemeleri başlatıldı ilk etapta 1000 TL olarak ödenen destekler daha sonrasında artırıldı ve 1.100 TL olarak yapılmaya başlandı. 

Sosyal destek ödemeleri hala devam ederken başvurular da e-Devlet üzerinden gerçekleştiriliyor. e-Devlet üzerinden başvuru yapanlar ve ödeme almaya hak kazananların banka hesabına paralar yatırılmaya başlandı. Banka hesabı olmayanlar ise ödemelerini kimlikleri ile beraber gittikleri PTT şubelerinden alabiliyorlar. 

1.100 TL lik sosyal destek ödemeleri başladı! Hesaplarınızı kontrol edin...

Bu kapsamda sosyal destek ödemesini; T.C. sonu 0 olanlar Pazartesi, 2 olan Salı, 4 olan Çarşamba, 6 olan Perşembe, 8 olan ise Cuma günü başvuru işlemini yapabiliyorlar. 

Kamupersoneli'nde yer alan habere göre sosyal destek ödemesinin yanı sıra aile geçiminde zorluk yaşayan vatandaşlar SYDV’ler üzerinden farklı yardımlar için başvurularını yapabiliyorlar. Söz konusu destekler kişi bazlı değil hane bazlı olarak yapılıyor.  Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.