Çukurova Balkon

3. Havalimanı'nda son durum! Yüzde 71'i tamamlandı!

3. Havalimanı'nda son durum! Yüzde 71'i tamamlandı! 3. Havalimanı'nda son durum! Yüzde 71'i tamamlandı!

İstanbul'da yapımı tüm hızıyla devam eden ve ilk etabının 29 Ekim 2018'de açıklaması hedeflenen 3. Havalimanı'nın yüzde 71'i tamamlandı. 


Kartal'ın hemen teslim en cazip sitesinde! 65 metrekare 299 bin TL!


Habertürk Haber Merkezi'nden Gökhan Artan'ın haberine göre,  3. Havalimanı'nın yüzde 71'i tamamlandı. 

 

Tek çatı altında dünyanın en büyük terminalinde çatı işlerinin yıl sonuna kadar bitirilmesi hedeflenirken, Airbus A380 ve Boeing 747 gibi büyük gövdeli uçakların rahatlıkla iniş-kalkış yapabileceği 3 bin 750 metre uzunluğunda 60 metre genişliğindeki pistlerden ikincisin de yapımında önemli aşama kaydedildi.

 

İstanbul Yeni Havalimanı'ndaki inşaat çalışmaları tüm hızıyla devam ederken tamamlanan yolcu köprüleri ilk kez görüntülendi. 

 

Ana terminal binasında kimi kısımlarda terminalin dış camlarının ve çatısının tamamlandığı kimi kısımlarda ise çalışmaların devam ettiği görüldü.

 


"143 TANE KÖPRÜMÜZ VAR, 4 TANE KÖPRÜNÜN MONTAJI BİTTİ"

 

 

Uçuşlarda vatandaşların konforunun çok önemli olduğunu belirten İGA Havalimanları İnşaatı CEO'su Yusuf Akçayoğlu, şu açıklamalarda bulundu:

 

"Havalimanında yolcu konforu için en önemli unsurlardan birisi yolcunun uçağa intikali ve uçaktan çıkışındaki yaşadığı konfor seviyesi. Maksimum seviyede yolcu köprüsünü terminal binamıza monteleme yönünde dizayn aşamasında en yoğun çalışmaları yapmıştık. Şu anda 114 noktadan aynı anda uçak yanaşması durumunda köprülü servis verebileceğimiz bir durumdayız. 143 tane yolcu köprümüz var, bunların yaklaşık 42 tanesi projeye intikal etmiş durumda. Programına göre hem üretimi hem montajı devam ediyor. 4 tane köprünün montajı bitti."

 

Dünyanın en büyük havalimanlarından biri olması planlanan İstanbul Yeni havalimanının tüm fazları tamamlandığında 200 milyonu aşan yıllık yolcu kapasitesine sahip olması bekleniyor.