26 / 05 / 2022

3. Köprü güzergahındaki ağaç kesme çalışmaları meclis gündeminde!

3. Köprü güzergahındaki ağaç kesme çalışmaları meclis gündeminde!

CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, 3. Köprü güzergahındaki bir ağaç kesme çalışmasına ilişkin soru önergesi hazırladı. Yarkadaş sorularının Orman Ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu tarafından yanıtlandırılmasını talep etti.3. Köprü güzergahındaki ağaç kesme çalışmaları meclis gündeminde!


CHP İstanbul Milletvekili Barış Yarkadaş, 3. Köprü güzergahındaki bir ağaç kesme çalışmasına ilişkin soru önergesi hazırladı. Yarkadaş sorularının Orman Ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu tarafından yanıtlandırılmasını talep etti.


Yarkadaş önergesinde "Üçüncü köprü açıldığından beri Çekmeköy ilçesinin trafiği keşmekeş haline gelmiştir. Köprü bağlantı yolu üstünde, Çekmeköy-Ümraniye sapağı ile Çavuşbaşı tünelleri arasında kalan bir alanda ise en az bir aydan beri orman ağaçlarının kesildiği tespit edilmiştir. Kesilen ağaçları kütüğe çevirme istasyonunda asılı küçük bir tabelada "yetkili" (işveren) olarak Kanlıca Orman İşletme Müdürlüğü, "işin tanımı" olarak "Orman Bakım Çalışması Alanı" bilgisi verilmektedir. Ağaç kesimi hakkında başka detay ise yoktur." diyerek 4 soru sordu.


Yarkadaş'ın soruları


1- Genç yaştaki ağaçların kesilme sebebi nedir?


2- Bölgede kesilen ağaç sayısı nedir?


3- Bölge sınırları içinde bulunan mıcır, çakıl tepeleri ve hazır beton blokları gibi inşaat malzemeleri neden bu alanda bulunmaktadır?


4- Kesim yapılan alanın hizasındaki tel örgü ile yol arasında bırakılmış mesafe bu kesimde neden artırılmıştır?