5. Levent’te teslimler başladı!

5. Levent’te teslimler başladı! 5. Levent’te teslimler başladı!

Torunlar GYO tarafından hayata geçirilen ve “En iyi kentsel dönüşüm projesi” olarak tescillenen 5. Levent projesinde teslimler başladı. 

Hafta sonu gezilecek 2 proje 2 site!

2 milyar TL yatırım bedeli ile yükselen 5. Levent projesi 473 bin metrekare arazi üzerinde yükseliyor. Torunlar GYO tarafından satışa sunulan 2.100 dairenin yanı sıra 400 dairelik sosyal konut etabı, belediye lojman etabı, Bezm-i Alem Vakıf Üniversitesi, 2 okul ve 2 adet cami, 50 dönüm koruluk alan ile 5. Levent Çarşı bulunuyor. 

 

2.100 dairenin yüzde 82’sinin satıldığı projenin peyzajında 55 farklı türde 1974 ağaç, 72 farklı türde 116 binin üzerinde bitki kullanıldı. Projenin içinde yer alan doğal tarım bahçesinde ise 36 farklı türde meyve ağacı ve sebze yer alıyor.

 

Bugün 5. Levent'in Kır Kahvesi'nde düzenlenen basın toplantısında açıklamalar yapan Torunlar GYO Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Torun 2015 Nisan ayında satışa sunulan projede teslimlerin başladığını açıkladı.

 

 

Torun, “Lokasyonu, mimarisi, yeşil alanı ve gelişen ulaşım hatlarının merkezindeki konumu ile 5. Levent, son dönemin en beğenilen yaşam projelerinden biri oldu. Ülke ve sektör olarak zor zamanlardan geçtiğimiz bir süreçte, satışa sunduğumuz 2100 dairenin yüzde 82’sinin satışı tamamlandı. Yaklaşık 1 Milyar 560 Milyon TL ciro elde edildi” dedi. En çok 3+1 daire tipinin tercih edildiği belirten Torun, projeden daire alanlar arasında yapılan ankette göre %75’ inin, 5. Levent’te yaşamayı tercih ettiğini söyledi.

 

Aziz Torun; “5. Levent projesi önünden geçen ana yol genişletme ve alt yapı çalışmaları titizlikle yürütülüyor. Tüm bu çalışmaların tamamlanması ile birlikte Şubat ayı sonu itibariyle projede yaşam başlayacak. Semt sakinlerimizin ihtiyaçlarını karşılayacağı dükkânlar ile kafe ve restoranların yer alacağı 5. Levent Çarşı’sında da kiralama çalışmalarına başladık, yılın ikinci yarısı faaliyete geçecek” dedi. 

 

5. Levent projesinde yaya yolları, koşu parkurları, bisiklet yolu, süs havuzu ve göletler; dinlenme alanları, kır kahvesi, festival meydanı, amfi tiyatro, basketbol, futbol sahası ve tenis kortları gibi sosyal olanaklar bulunuyor. 

 

5. Levent'te teslime özel bir de kampanya uygulanıyor. Yaşamaya hazır daireler 60 ay 0 faiz, 120 ay 0,46 faiz oranları ile satışa sunuluyor. Peşin alımlarda yüzde 12 indirim uygulanan projede kişiye özel ödeme planları da hazırlanabiliyor. 

 

Web: http://www.5levent.com.tr

pus