72 ilde 100 milyon liralık gayrimenkul sattıran gayrimenkul girişimi!

72 ilde 100 milyon liralık gayrimenkul sattıran gayrimenkul girişimi! 72 ilde 100 milyon liralık gayrimenkul sattıran gayrimenkul girişimi!

Gayrimenkul girişimi olarak 2015 yılında ortaya çıkan Tapucom, bugüne kadar 72 şehirde 100 milyon liralık satışa aracılık ettiğini bildirdi.


Gayrimenkul alım satımlarında yaşanan sorunlara çözüm sunmak adına kurulan Tapucom, faaliyete geçtiği 2015 yılından bu yana 100 milyon liralık satış hacmine kavuştu. 

İstanbul, Ankara, Bursa, Antalya, Samsun ve Sakarya başta olmak üzere 72 ilde tapu devrine aracılık eden girişim, toplamda 215 milyon lira değerinde bin 100 tapuyu satışa sunuyor.

Bankalar ve diğer finans kurumlarının ellerindeki gayrimenkullerin de satılmasına aracılık eden girişim, bu kapsamda 14 finans kuruluşu ile işbirliği yapıyor. Söz konusu kuruluşların ellerindeki gayrimenkulleri de platformlarına dahil ettiklerinin bilgisini paylaşan girişimin kurucusu Emre Erşahin, her ay 500 bin alıcı adayını kendilerini ziyaret ettiklerini dile getirdi.

Habertürk'ten Yiğitcan Yıldız'a açıklamalar yapan Erşahin, "Ekspertiz raporlu tapuları alıcılarla buluşturuyoruz. Gayrimenkul fiyatının şeffaf ve rekabetçi bir ortamda, satıcının değil alıcıların teklifleriyle belirlenmesini sağlamaya çalışıyoruz" dedi.

Tapucom'daki gayrimenkullerin satış fiyatı, açık artırma usulü ile belirleniyor. Açık artırmaya katılımın ücretsiz olduğu platformda, teklif verecek katılımcıların kredi kartlarından hizmet bedeli kadar bir ön provizyon çekiliyor.

Kendi portföylerinden yola çıkarak Türkiye gayrimenkul piyasası üzerine bilgiler paylaşan Erşahin, "Ülkemizin konut fiyatı ortalaması 250 bin TL civarında. Emlak fiyatlarında kısa vadede yükseliş beklenmiyor. Ancak özellikle mevduat faizi gibi alıcıların fırsat maliyetlerinin yükseldiği zamanda, alırken kazandıracak gayrimenkul seçenekleri var. Bu dönem fiyatları satıcının değil alıcının belirlediği bir dönem" diye açıklama yaptı.