780 konutun sahipleri 'Mor Ada'ya yerleşecek

780 konutun sahipleri 'Mor Ada'ya yerleşecek

Yapı Kredi Koray'ın yeni projesi Mor Ada, Esenyurt'ta inşa ediliyor. Toplam 780 üniteden oluşan projede konut fiyatları 195 bin YTL'den başlıyor.
Yapı Kredi Koray Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı'nın (GYO) yeni projesi Mor Ada, Esenyurt'ta inşa ediliyor. 235 milyon YTL'lik bir yatırım olarak hayata geçirilen proje 780 üniteden meydana geliyor. 54 dönümlük bir arazide inşa edilen Mor Ada'da üç futbol sahası büyüklüğünde yeşil alan bulunacak.


1 kilometrelik parkur


Projedeki konutların en küçüğü 90, en büyüğü ise 182 metrekare büyüklüğünde inşa ediliyor. 1+1'den 4+1'e kadar değişik tiplerde tasarlanan ünitelerde ayrıca geniş balkon özelliği de ekleniyor. Mor Ada'daki konutlarda çift cephe özelliği, tüm salon ve odalarda laminant parke, ankastre beyaz eşya ile tasarlanmış mutfak, her eve bireysel kombi sistemi, salonlarda klima alt yapısı, her üniteye en az bir araçlık kapalı otopark ve depo, uydu TV yayınları bulunuyor. Projede 24 saat özel kameralı güvenlik sistemi (CCTV), misafir açık otoparkı, açık yüzme havuzu, çocuk havuzu, güneşlenme terası, 1 kilometrelik bisiklet ve yürüyüş parkuru, masaj ve buhar odaları, spor merkezi, çok amaçlı spor sahası, çocuk oyun parkı, çocuk kulübü, kafe ve restoran, aktivite mekanları, market ve kuaför mevcut.


Koku bahçesi yapacaklar


Mimar Emre Arolat'ın projelendirdiği Mor Ada, İstanbul'un Belgrad Ormanı'ndan sonra en büyük yeşil alanı olarak lanse ediliyor. Yapı Kredi Koray Genel Müdürü Yücel Ersöz, "Binalar, sitenin sınırları gibi çepeçevre yerleştirildi. Böylece ortada kalan 40 dönümlük büyük avluyu, yeşil alan yapma imknı bulduk. Burada 'koku bahçesi', 'koru', 'meditasyon bahçesi' gibi farklı bahçelerimiz olacak" diyor. Projenin 2 yıl içinde tamamlanması ve dairelerin sahiplerine teslim edilmesi planlanıyor.


Hedef orta gelirli


Projede, 1+1'den 4+1'e kadar farklı büyüklüklerde daireler olduğunu anlatan Ersöz, Mor Ada ile ilgili şu bilgileri veriyor: "Konutlar 90-147 metrekare arasında olacak. Büyüklükleri, 150 metrekarenin altında tutarak yüzde 18 KDV sınırına girmedik. Böylece konutları daha ucuz satabileceğiz. Bölgedeki konutların metrekare fiyatları bin 600 ile 3 bin 300 YTL arasında değişiyor. Bizimki ise 195 bin YTL'den başlayacak."


Mor Ada'nın künyesi


* Firma: Yapı Kredi Koray


* Yer: Esenyurt


* Büyüklük: 54 dönüm


* Konut sayısı: 780


* Konut büyüklüğü: 90-182 metrekare


* Fiyat:195 bin-425 bin YTL


* Tel: (0 212) 322 02 02


(Sabah)