ABD'li şirkete İstanbul Yeni Havalimanı'ndan arazi tahsisi!

ABD'li şirkete İstanbul Yeni Havalimanı'ndan arazi tahsisi!İstanbul Yeni Havalimanı Arazi Tahsis ve Sözleşme İmza Töreni düzenlendi. ABD merkezli UPS, tamalandığında dünyanın en büyük havalimanı olacak olan İstanbul Yeni Havalimanı’na yeni tesis açacağını duyurdu.


İstanbul Yeni Havalimanı Arazi Tahsis ve Sözleşme İmza Töreni gerçekleşti. ABD merkezli UPS, Türkiye’deki hava operasyonlarını, dünyanın en büyük havalimanı olacak olan İstanbul Yeni Havalimanı’na taşıyıp genişleteceğini duyurdu. Yeni tesisin, 2018 yılı bitmeden açılması planlanıyor. 

UPS Doğu Avrupa Başkanı Daniel Carrera, “UPS’in Avrupa’daki ihracat hacmi geçen yıl yüzde 15’ten fazla arttı ve Türkiye’deki işletmemizin bu büyümeye önemli bir katkısı bulunuyor. Sınırlar arası ticaretin, tahmin edilebilir gelecekte küresel gayri safi yurt içi hasıladan daha hızlı büyümesi öngörülüyor. Sonuç olarak ekonomiler, daha etkileşimli ve dış ticarete bağlı hale gelirken güvenilir küresel ağlara da daha çok ihtiyaç duyuyor'' diye konuştu.

 

DÖRT KAT DAHA BÜYÜK OLACAK

Star Gazetesi'nde yer alan habere göre, yeni tesis UPS’in İstanbul Atatürk Havalimanı’ndaki tesisinden dört kat daha büyük olacak. Tesisin 2018 yılı bitmeden açılması hedefleniyor.

Konu ile ilgili konuşan İGA Havalimanı İşletmesi Genel Müdürü ve İcra Kurulu Başkanı Kadri Samsunlu, “Türkiye’nin coğrafi konumu, lojistik için stratejik bir avantaj sunmaktadır. UPS  gibi küresel nakliye devlerinin İstanbul’da faaliyet gösterme planları bunun bir kanıtıdır” dedi.