Abdül Batur: Konak'ın en büyük sorunu yapı stokunun eski olması!

Abdül Batur: Konak'ın en büyük sorunu yapı stokunun eski olması!

 Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, ilçedeki yatırımlarla ilgili dikkat çeken açıklamalar yaptı. Batur, Konak'ın en büyük sorununun yapı stokunun eski olması olduğunu belirtti. Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, ilçedeki yatırımlarla ilgili dikkat çeken açıklamalar yaptı. 

Cumhuriyet Gazetesi'nde yer alan habere göre; 2019 yerel seçimlerinde yüzde 64'lük rekor oy oranıyla göreve geldiklerine dikkat çeken Konak Belediye Başkanı Abdül Batur, şu açıklamalarda bulundu: 

"CHP'nin, Millet İttifakı'nın sahada vatandaşa dokunan çalışmalarıyla bunu başardık. Cumhuriyet Halk Partisi'nin Konak ilçe örgütüne, CHP Konak İlçe Başkanı Çağrı Gruşçu'ya, gençlik kollarına, kadın kollarına teşekkür ediyorum. Seçim kampanyasında eksik bölgelerine öncelik vereceğimizi söylemiştik. Göreve başladığımız günden itibaren özellikle kadınlar, gençler, çocuklar ve engelli bireyler için pozitif ayrımcılık yapmaya devam ediyoruz. 'Birlikte Konak' sloganıyla tüm ilçemizi kucaklıyoruz. İzmir'in kalbi olarak nitelendirdiğimiz Konak'ın en büyük sorunu yapı stokunun eski olması. Yaşlı bir kent Konak. İlk önceliğimiz seçim kampanyamızda da gecekondu bölgesinde önümüze çıkan vatandaşlarımızın istedikleri kentsel dönüşüm oldu. 2 sene içinde 14 mahalleyi kapsayan Gültepe bölgesinin kentsel dönüşüm planlarını hazırladık. Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımız Tunç Soyer'e de teşekkür ediyorum. Yine Yeşildere Caddesi ve Atatürk Maskı'nın tam karşısındaki Eşrefpaşa Caddesi, Cicipark ve Kadifekale ile sınırlı 200 hektarlık alanın kentsel dönüşüm planlarını da hazırladık. Meclislerimizden oy birliği ile geçirdik. Gürçeşme, Ferahlı bölgesi için de çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu mahallelerin makus talihini ortadan kaldıracak çalışmaları yürütüyoruz."

Abdül Batur: Konak ın en büyük sorunu yapı stokunun eski olması!

"İKİ YILDA 82 MİLYONLUK YATIRIM"

Kentsel dönüşümü yüzde yüz uzlaşı ile hayata geçiriyor olmalarının önemine vurgu yapan Batur, şunları kaydetti:

"Sosyal demokrat belediyecilik anlayışı ve yerinde dönüşüm ile bu işleri başaracağız. Başarmaya mecburuz. Birlikte başaracağız. 'Birlikte Konak' anlayışını sürdüreceğiz. Kentsel dönüşümde değer artışını orada yaşayan vatandaşlarla paylaşacağız. 13 projeyi 59 milyon TL bütçe ile tamamladık. Temeli attığımız ve devam eden projelerin maliyeti de 24 milyon civarında. İki yılda 82 milyonluk yatırım gerçekleştirdik. Covid 19 felaketi ile karşı karşıya geldik. Bu süreci vatandaşın, esnafın yanında geçirdik. Sıkıntıda olan vatandaşların sosyal yardımlarını zamanında yaptık. Uzaktan eğitim alan çocuklarımıza tablet dağıttık. Esnafımızdan 2020'den bu yana işgaliye almıyoruz. Esnafımızı ayağa kaldıracağız. Vatandaşa verdiğimiz taahhütün yüzde 70'ini bitirdik. Kalan dönemde de yüzde 30'u tamamlayacağız. Basmane, Kemeraltı ve Agora için Büyükşehir ile projeler üretiyoruz. Tarih turizminin ayağa kaldırılması bizim için çok önemli. İlk seçimde bugünkü iktidar gidecek. Türkiye'de yüzler gülecek. Aydınlık güzel Türkiye'yi yeniden inşa edeceğiz."

Abdül Batur'dan kentsel dönüşüm sözü!