Acunkent mağdurlarından yeni dava!

Acunkent mağdurlarından yeni dava!Uluhan Grup'un yarım kalan projesi Acunkent'in mağdurları bir araya gelerek yeni bir dava açtı. İnşaatın zamanında tamamlanamadığını ve yüklü miktarda fark istendiği için ceza davası açtıklarını belirten mağdurlar evlerini istiyor.Yarım kalan projelerle dikkat çeken Esenyurt’ta, teslim edilmeyen konutlar ile ilgili açılan davalara bir yenisi daha eklendi.


Uluhan Grup'un yarım kalan projesi Acunkent'in mağdurları bir araya gelerek yeni bir dava açtı. İnşaatın zamanında tamamlanamadığını ve yüklü miktarda fark istendiği için ceza davası açtıklarını belirten mağdurlar evlerini istiyor.


263 kişi ve kurumun mağdur olarak yer aldığı davada, 30 kişi sanık olarak yargılanacak. Davanın bir numaralı sanığı, kapatılan İstanbul İl Özel İdaresi’nde daire başkanı olarak görev yapan Bilal Demir oldu.


Acunkent'te son durum:

-A blokun inşaat tamamlandı, blokta iskan sorunu var,

-B blok dış cephe tamamlandı, iç tarafta eksiklikler var,

-C blokun inşaatı tamamlandı, asansörde ve elektrik su bağlantısında sorun var.

-D bloktaki dairelerin elektrik ve su bağlantıları var, kapı ve dolaplar eksik.


Kasım 2012'de sahiplerine teslim edilmesi gereken Uluhan Grup Acunkent projesi için ilk kazma Mart 2010’da vurulmuştu. Fakat işler yolunda gitmeyince önce Babil Kuleleleri, ardından Acunkent'te haciz geldi. Projeden daire alan hak sahipleri evlerini kurtarmak ve haklarını aramak için sosyal paylaşım sitesi Facebook'ta "Acunkent Mağdurları" grubu altında örgütlenmiş ve çeşitli eylemlerde bulunmuşlardı. Ceren YÖRÜK/Emlakkulisi.com