Adalet Hanım Konakları'nda 3.7 milyon TL'ye icradan satılık villa!

Adalet Hanım Konakları'nda 3.7 milyon TL'ye icradan satılık villa! Adalet Hanım Konakları'nda 3.7 milyon TL'ye icradan satılık villa!

İstanbul İli, Üsküdar İlçesi, Çengelköy Mahallesi,Kaldırım Mevkii'nde yer alan Adalet Hanım Konakları isimli sitedeki dubleks mesken nitelikli gayrimenkul 3 milyon 700 bin TL bedel ile icradan satışa çıkarıldı.

İstanbul İli, Üsküdar İlçesi, Çengelköy Mahallesi,Kaldırım Mevkii'nde yer alan Adalet Hanım Konakları isimli sitedeki dubleks mesken nitelikli gayrimenkul 3 milyon 700 bin TL bedel ile icradan satılıyor. 

Tapu Kaydı : İstanbul İli, Üsküdar İlçesi, Çengelköy Mahallesi,Kaldırım Mevkii, 876 Ada , 91 Parsel 'de kayıtlı, 3.550,53 metrekare yüzölçümlü kat irtifakı kurulmuşarsa üzerinde 224/2240 arsa paylı,B2 Blok, Bodrum Zemin + 1kat, 7 no'lu Bağımsız Bölümde kayıtlı , 26 kapı numaralı Adalet Hanım Konakları isimli sitede,dubleks mesken nitelikli taşınmaz olup, malikin hissesi tamdır.

Özellikleri : Kıymet Takdiri istenen gayrimenkul Kaldırım Caddesi üzerinden irtibatlı 26 Kapı Numaralı Adalet Hanım Konakları isimli müstakil villalardan oluşan sitede B2 Blok isimli ikiz nizam villalardan 7 Numaralı villadır. Villada elektrik , su ve doğalgaz abonelikleri bulunmaktadır. Bina 1 bodrum kat + Zemin kat + 2 normal kat ve Çatı katından oluşmaktadır.Site etrafı güvenlik duvarları ile çevrili olup özel güvenlik korumalıdır. Site içinde 2 adet havuz bulunmakta olup,sözkonusu gayrimenkulün önünde havuz bulunmamaktadır. Site içinde tek müstakil evler olmakla beraber ikiz nizam dublex evlerde bulunmaktadır. Site ortasında servis yolu bulunmakta olup kıymet takdiri istenen gayrimenkul bu servis yoluna cephelidir. Sitenin içinde büyük peyzaj alanları bulunmaktadır.

Kıymeti : 3.700.000,00 TL
1. Satış Günü : 08/05/2018 günü 14:30 - 14:40 arası
2. Satış Günü : 04/06/2018 günü 14:30 - 14:40 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı KARTAL / İSTANBUL

Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanınyirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşincigünden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir.Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamınıve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ileteslim masraflarıalıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2016/355 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.15/03/2018