Adana Büyükşehir Belediyesi'nden ucuz konut projesi!

Adana Büyükşehir Belediyesi'nden ucuz konut projesi! Adana Büyükşehir Belediyesi'nden ucuz konut projesi!

Belediyeye bağlı İskele tesislerinde gazetecileri misafir eden Başkan Musa Öztürk, kahvaltı sonrası belediye faaliyetleri ve güncel konular üzerine gazetecilerle sohbet etti.


Ülkede bir kaos olduğunu ve millet olarak morale ihtiyaç duyulduğunu belirten Başkan Öztürk; “Öncelikle her geçen gün sayıları artan şehitlerimize Allah’tan rahmet milletimize başsağlığı diliyorum. Maalesef ülkemizin doğusundaki birçok şehirden yayın yasakları nedeni ile sağlıklı haber alamıyoruz. İnşallah üst akıl dediğimiz bizi yönetenler yaşanan bu olaylara bir açıklık getirirler” dedi.

“Yeni Büyükşehir Yasası belediye başkanlarının yetkilerini kısıtlıyor”

Belediye olarak ilçede önemli projeleri hayata geçirdiklerini kaydeden Başkan Öztürk, iki yıldır Kozan’ı yeniden tanzim etmeye çalıştıklarını belirtti. Büyükşehir yasasının uygulamasında büyük sıkıntılar olduğunu ve halkın seçtiği belediye başkanının yetkilerinin kısıtlandığını ifade eden Başkan Öztürk, her şeye rağmen  Adana  Büyükşehir Belediyesi ile el ele vererek birçok belediye başkanının göze görünmediği için yapmak istemediği altyapı sorununu ilk iki yıl içerisinde tamamladıklarını söyledi.

“Kozan’daki tarihi konakları butik otel yapacağız”

Kozan’da turizmin olmazsa olmazı konaklama sorununu çözmek için restore edilmeyi bekleyen 30 adet tarihi konağı butik otel yapmayı planladıklarını kaydeden Başkan Öztürk; “İlçemizin tarihi dokusunu turizme kazandırmak için Çukurova Kalkınma Ajansı’nın da desteklediği projemiz ile tarihi Yiğenoğlu Sokağının ve Yapıcı Konağının restorasyonunu tamamladık. Yakında açılışını yapacağımız bu konak butik otel olarak hizmet verecek. Buna benzer ilçemizde 30 tane eski konak bulunuyor. İnşallah yeni projeler ile bu konakları butik otel yapmayı planlıyoruz. Ayrıca kentsel dönüşüm projesi kapsamında bulunan Mahmutlu mahallemizin planları bitmek üzere. Müteahhitlerle görüşen mülk sahipleri tarihi dokuya zarar vermeden uygunluk durumuna göre 2 veya 4 katlı binalar yapabilecekler” dedi.

Belediyeden ucuz konut projesi

Adana Büyükşehir Belediyesi ile Kozan’ın imar planını kısa sürede çözüme kavuşturduklarını ve ilçede durma noktasına gelen inşaat sektörünü yeniden canlandırdıklarını kaydeden Başkan Öztürk, belediye olarak vatandaşı ucuz ev sahibi yapmayı planladıklarını da söyledi.  Orta ve dar gelirli ailelere yönelik yapılacak evlerin düşük kar marjı ile satılacağını ifade eden Başkan Öztürk, çalışmaların yaz aylarında başlayacağını sözlerine ekledi.

 

Belediye başkan yardımcıları ve ilgili müdürlerinin de katıldığı toplantı sonunda Başkan Musa Öztürk gazetecilere içerisinde belediye yayınları ve çeşitli hediyelerin bulunduğu birer çanta takdim etti. Program iskele kenarında çekilen hatıra fotoğrafı ile son buldu.  


Adana Beş Ocak


Haber Adana Medya'da şu şekilde yer aldı


Adananın Kozan Belediye Başkanı Musa Öztürk, ilçede orta ve dar gelirli aileler için ucuz konut yapacaklarını söyledi. 


Belediyeye bağlı İskele tesislerinde gazetecileri misafir eden Başkan Musa Öztürk. kahvaltı sonrası belediye faaliyetleri ve güncel konular üzerine gazetecilerle sohbet etti. Ülkede bir kaos olduğunu ve millet olarak morale ihtiyaç duyulduğunu belirten Başkan Öztürk; "Öncelikle her geçen gün sayıları artan şehitlerimize Allah'tan rahmet milletimize başsağlığı diliyorum. 


Maalesef ülkemizin doğusundaki birçok şehirden yayın yasakları nedeni ile sağlıklı haber alamıyoruz. İnşallah üst akıl dediğimiz bizi yönetenler yaşanan bu olaylara bir açıklık getirirler" dedi. 


Belediye olarak ilçede önemli projeleri hayata geçirdiklerini kaydeden Başkan Öztürk, iki yıldır Kozan'ı yeniden tanzim etmeye çalıştıklarını belirtti. Büyükşehir yasasının uygulamasında büyük sıkıntılar olduğunu ve halkın seçtiği belediye başkanının yetkilerinin kısıtlandığını ifade eden Başkan Öztürk, her şeye rağmen Adana Büyükşehir Belediyesi ile el ele vererek birçok belediye başkanının göze görünmediği için yapmak istemediği altyapı sorununu ilk iki yıl içerisinde tamamladıklarını söyledi. 


Kozan'da turizmin olmazsa olmazı konaklama sorununu çözmek için restore edilmeyi bekleyen 30 adet tarihi konağı butik otel yapmayı planladıklarını kaydeden Başkan Öztürk; "İlçemizin tarihi dokusunu turizme kazandırmak için Çukurova Kalkınma Ajansının da desteklediği projemiz ile tarihi Yiğenoğlu Sokağının ve Yapıcı Konağının restorasyonunu tamamladık. Yakında açılışını yapacağımız bu konak butik otel olarak hizmet verecek. Buna benzer ilçemizde 30 tane eski konak bulunuyor. İnşallah yeni projeler ile bu konakları butik otel yapmayı planlıyoruz. Ayrıca kentsel dönüşüm projesi kapsamında bulunan Mahmutlu mahallemizin planları bitmek üzere. Müteahhitlerle görüşen mülk sahipleri tarihi dokuya zarar vermeden uygunluk durumuna göre 2 veya 4 katlı binalar yapabilecekler" dedi. 


BELEDİYEDEN UCUZ KONUT PROJESİ

Adana Büyükşehir Belediyesi ile Kozanın imar planını kısa sürede çözüme kavuşturduklarını ve ilçede durma noktasına gelen inşaat sektörünü yeniden canlandırdıklarını kaydeden Başkan Öztürk, belediye olarak vatandaşı ucuz ev sahibi yapmayı planladıklarını da söyledi. Orta ve dar gelirli ailelere yönelik yapılacak evlerin düşük kar marjı ile satılacağını ifade eden Başkan Öztürk, çalışmaların yaz aylarında başlayacağını sözlerine ekledi. 


Adana Medya