Adana Kızıldağ Yaylası’nın tapu sorunu çözüldü!

Adana Kızıldağ Yaylası’nın tapu sorunu çözüldü! Adana Kızıldağ Yaylası’nın tapu sorunu çözüldü!

Adana Karaisalı’nın Kızıldağ Yaylası’nda 700 ev sahibi vatandaş, emlak ve rayiç bedellerinin yarısı üzerinden ödeme yaparak tapularına kavuşuyor.Çalışmalarına devam eden  Adana  Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Karaisalı İlçesi’ne bağlı Kızıldağ Yaylası’nda 100 yıldır süregelen tapu sorununa çözüm üretmeye yönelik yürüttükleri çalışmaların olumlu sonuçlandığını açıkladı. Adana Büyükşehir Belediyesi'nde yer alan habere göre, Başkan Sözlü, Kızıldağ’da yayla evi bulunan 700 hak sahibinin emlak ve rayiç bedellerinin yarısı üzerinden ödeme yaparak tapularına kavuşacağını müjdeledi.

HİZMET YAĞDIRDIĞI YAYLADA TAPU SORUNUNDA DA BAŞARI SAĞLADI

Adana Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Daire Başkanlığı Harita Şube Müdürlüğü görevlileri, Başkan Hüseyin Sözlü’nün talimatları doğrultusunda Çukurova bölgesinin gözde yaylalarından 1666 rakımlı Kızıldağ Yaylası’nda hazine adına ‘yaylak’ olarak tescil edilen araziler üzerinde yer alan taşınmazlara yönelik çalışmalar yaptı. Karaisalı ile Kızıldağ arasındaki ulaşım sağlayan 15 kilometrelik yolu uçak inecek düzeye getiren, yaz aylarında toplu taşıma hizmeti veren, düzenlediği şenlikler ve karakucak güreşleriyle yöreyi yayla turizminde öne çıkaran Başkan Hüseyin Sözlü, vatandaşlara 100 seneyi aşkın süredir mağduriyet yaşatan tapu sorununun çözümüne yönelik girişimlerde de başarı sağladı.

481 DÖNÜM ARAZİDE 700 EV YAYLAK DIŞINA ÇIKARILDI

Başkan Hüseyin Sözlü, Büyükşehir Belediyesi Harita Şube Müdürlüğü bürokratlarının gayretli çalışmalarıyla 700 yayla evinin yer aldığı 481 bin metrekare alanın yaylak dışına çıkarılmasını sağladıklarını, konuyla ilgili Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile Adana Valiliği’nin olurlarını aldıklarını ve tapu tescil işlemlerinin başladığını açıkladı. Kızıldağlı hemşehrilerinin Milli Emlak Müdürlüğü’ne zaman geçirmeden başvurmalarını isteyen Başkan Hüseyin Sözlü, hak sahibi vatandaşların emlak ve rayiç bedellerinin yarısı üzerinden ödeme yaparak tapularına kavuşacağını açıkladı.

SIRADA RAMAZANOĞLU VAKFI MAĞDURLARI VAR

Başkan Hüseyin Sözlü, hazine adına yaylak olarak tescil edilen arazilerle ilgili yaptıkları çalışmaların dışında Karaisalı ve Pozantı ilçelerindeki 25 köyde Ramazanoğlu Vakfı’na ait taşınmazlarda işgalci durumda olan vatandaşların bu durumdan kurtarılıp, mağduriyetlerine son vermek için Vakıflar Bölge Müdürlüğü yetkilileriyle birlikte çalışmaların devam ettiğini, en kısa zamanda sevindirici haberi vereceklerini söyledi.