Adana'da kamulaştırılıp yıkılan binalara tepki!

Adana'da kamulaştırılıp yıkılan binalara tepki!Büyükşehir Belediyesi’nin yol genişletmek amacıyla kamulaştırıp yıktığı binaların moloz yığınlarını kaldırmamasına tepki yağıyor.


Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından yürütülen Alparslan Türkeş Bulvarı'nı genişletme çalışmaları çevre ve görüntü kirliliğine neden oluyor. Tellidere Mahallesi'nde kamulaştırılan binalar Büyükşehir ekiplerince yıkılırken, moloz yığınlarının aradan haftalar geçmesine rağmen ortadan kaldırılmamasına bölgede yaşayanlar tepki gösteriyor. Çirkin görüntünün yanı sıra molozların neden olduğu toz toprak özellikle ev hanımlarını çileden çıkarıyor. Yol genişletme çalışmalarını olumlu bulan ve destekleyen mahalle sakinleri, havaların ısınmaya başladığını ancak günün her saatinde havaya kalkan toz toprak nedeniyle pencerelerini açamaz duruma geldiklerini belirterek, "Herkes eve mahkum bir yaşam sürüyor. Çamaşırlarımızı balkonda, damda kurutamıyoruz. Pencerelerimizi açamıyoruz. Bir sürü astım hastası var. Her gün biri soluğu acil serviste alıyor. Lütfen biraz insan sağlığına saygı gösterin" diye konuştular. Moloz yığınlarının çevre ve görüntü kirliliğinin yanı sıra insan hayatını da tehlikeye attığını iddia eden vatandaşlar, "Kaldırımlar moloz yığını ile kapanınca vatandaşlar yola inerek yürümek zorunda kalıyor. Büyükler neyse de ama çocuklu anneler, pusetle giden aileler, küçük çocuklar için kaza her an geliyorum diyor. Üstelik çocuklar moloz yığınlarının üzerinden atlayıp geçiyor, bir taraflarını yaralayacaklar korkusuyla hop oturup hop kalkıyoruz" diye dert yandılar.


KALDIRIMLARDA AKROBASİ

Alparslar Türkeş Bulvarı üzerinde yapılan yol genişletme çalışmalarını olumlu bulan vatandaşlar, bir türlü kıldırılmayan moloz yığınları yüzünden tepkili. Kaldırımlar kapanınca adeta akrobatik hareketler yapan vatandaşlar, her an bir kazaya kurban gitme pahasına yolda yürümek zorunda kalıyor.


Sabah