Adana'da kentsel dönüşüm

Adana'da kentsel dönüşümAdana'nın İmamoğlu Belediyesince "kentsel dönüşüm" projesi kapsamında yaptırılan çift banyolu, 150 metrekarelik evler, belirlenen 48 bin YTL fiyatla kasım ayında yapılacak çekilişle hak sahiplerine dağıtılacak.
Belediye Başkanı Talat Sırkıntı, yaptığı açıklamada, ilçede ikinci dönem belediye başkanı olduğunu, ilk döneminde altyapı ve kanalizasyon sorununu çözdüğünü, şimdi ise toplu konutlarla kentsel dönüşümü yaşama geçirmeye başladığını söyledi.


Sosyal belediyecilik anlayışıyla hizmet ürettiklerini belirten Sırkıntı, toplu konut problemini çözmek ve modern bir İmamoğlu oluşturmak için olanakları seferber ettiğini kaydetti.


Saygeçit Mahallesi yakınlarındaki alanı değerlendirerek konut yapımına başladıklarını ifade eden Sırkıntı, şöyle konuştu: "Nisan ayında inşaatına başladığımız toplu konutlarda, 3 bloktan oluşan 60 daire bulunuyor. Binalarımızın kaba inşaatını bitirdik. Şimdi, dış sıva ve detay çalışmalarını hayata geçiriyoruz. Kasım ayında evleri bitirip, vatandaşlarımızın ev hayallerini hayata geçireceğiz."


Evlerin 150 metrekare olduğunu belirten Sırkıntı, "Belediyemize maliyeti 44 bin YTL'dir. Çift banyolu olan lüks daireleri 48 bin YTL'den satışa sunup, vatandaşlarımızı ev sahibi yapacağız. Hedefimiz kar etmek değil, sosyal belediyeciliği ve kentsel dönüşümü sağlayabilmektir" dedi.


İlçeye modern görünüm kazandırabilmek için önceliği yapılaşmaya verdiklerini belirten Sırkıntı, talepleri dikkate alarak yeni toplu konut çalışmaları için projeler geliştireceklerini de sözlerine ekledi.