Adıyaman eski devlet hastanesi açılıyor!

Adıyaman eski devlet hastanesi açılıyor!

Adıyaman Milletvekilleri seçim sonrasında bir araya gelerek çalmadık kapı bırakmıyorlar. Adıyaman’da hazırlanan dosyaları bir bir bakanlara ulaştıran milletvekilleri Adıyaman’ın sorunlarının çözümü için önemli adımlar atıyorlar.


TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, Adıyaman Milletvekilleri Adnan Boynukara, Salih Fırat ve Halil Fırat’tan oluşan heyet son olarak Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’nu ziyaret ederek dosyaları teslim etti.


Gerçekleşen ziyaretler sonrasında açıklamalarda bulunan TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, Adıyaman için her alanda ve her konuda olduğu gibi Sağlık Bakanlığı nezdinde de takip ve gayretlerimiz devam ettiklerini belirterek, “ Sağlık Bakanımız Sayın Mehmet Müezzinoğlu’nu milletvekili arkadaşlarımızla beraber ziyaretimizde Adıyaman’ın devam eden ve yapılacak olan sağlık yatırımlarının yanı sıra, her türlü personel ve ekipman ihtiyaçları için de çok faydalı bir çalışma icra etmiş bulunmaktayız.Hâlihazırda, ilimiz ve ilçlerimiz genelinde sağlık alanında son yıllarda yapılan yatırımlar tarihte görülmemiş bir şekilde katlanarak devam etmektedir. Bugün Adıyamanlı hemşerilerim özellikle sağlık konusunda büyükşehirlerin gıpta ile baktığı bir noktaya kavuşmuştur. 400 yataklı eğitim araştırma hastanesinden aile sağlık merkezlerine kadar hemşerilerimize tüm il ve ilçelerimiz genelinde hizmet verilmektedir. Yapılan bu sağlık yatırımları sağlık himzetini çile olmaktan çıkarmış hatta ilimizi bölgesine örnek bir şehir haline getirmiştir ”dedi.


Yatırım programında olan projelerin hızlandırılması noktasında da çalışmaların sürdüğünü kaydeden Aydın, “Aciliyet ve önem arz eden uzman doktor ve sağlık personelinin temini için de, çok kısa sürede tüm ihtiyaçların karşılanacağı Sayın Bakanımızca talimatlandırılmıştır. Bu arada, Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi yapımının hızlandırılmasına ilave, 2. Basamak Devlet Hastanesi ihtiyacının bir an evvel karşılanması için de Bakanlığın her türlü imkânının kullanılacağı konusunda, Sayın Bakanımız vasıtasıyla hemşerilerimize müjde vermek isteriz.


İlk günkü gibi, Adıyamanlı hemşerilerimizin sağlık hizmetinden en hızlı ve kaliteli bir şekilde yararlanması için takip ve gayretlerimizin devam edeceğini belirtir, sağlık hizmetlerini hiçbir kısıntı ve eksiklik kabul edilmeyecek şekilde değerlendiren, başta Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu olmak üzere, Sağlık Bakanımız Sayın Mehmet Müezzinoğlu, tüm milletvekilli arkadaşlarımız, Sayın Valimiz ve emeği geçen herkese şükranlarımı sunarım.”şeklinde konuştu.


Adıyaman Haber