Çukurova Balkon

Adıyaman şantiye alanına döndü!

Adıyaman şantiye alanına döndü! Adıyaman şantiye alanına döndü!

TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, Adıyaman'da yapımı devam eden proje ve yatırımlarda incelemelerde bulundu. Aydın, hizmetiçi eğitim merkezi, 24 derslikle okul ve 4. Etap çalışmaları hakkında bilgi aldı.


Kartal’ın hemen teslim en cazip sitesinde! 364.000 TL’ye ev sahibi olun!


TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın, Adıyaman'da yapımı devam eden hizmetiçi eğitim merkezi, 24 derslikle okul ve Beşpınar Mesire alanında yürütülecek olan 4. Etap çalışmalarını inceledi.


Başkanvekili Aydın'a Adıyaman Vali Vekili Murat Süzen, Özel İdare Genel Sekreteri Sami Işık, Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Altındal tarafından bilgi verildi.


Aydın kamu yatırımları ile ilgili şu bilgileri paylaştı: "Beşpınar Vadisi Rekreasyon Projelerimize 2011 yıhnda çalışmalarına başlanılmıştır. 1.Etabımızda rekreasyon alanı avan projeleri mesire alanı kafeterya inşaat ve çevre düzenleme yapım işi, ziyaret çayı şelale ve peyzaj projesi yapım işi yapılmıştır, Toplamda 2 milyon 811 bin TL para harcanmıştır. 2. Etabımızda rekreasyon alanı uygulama projeleri hizmet alım işi, projeleri vadisi kırık köprü restoran ve çevre düzenlemesi, kırık köprü alt tarafı çevre düzenleme işi, spor kompleksi ve çevre düzenlemesi yapım işi, ulaşım yolu altyapısı ve çevre düzenleme yapım işi yapılmıştır. Bu tamamlanan işlerimiz içinde 5 milyon 195 bin TL para hare anılmıştır. 3. Etabımızda serbest piknik alanları, meydan, otoparklar ve ada üzeri yapım peyzaj işleri, kırık köprü karşısı ile meydan arasındaki alanların genel çevre düzenleme peyzaj işleri, meydan şevine şelale yapım işi ve DS tarafından yapılan kanallar üzerine Müdürlüğümüzce yaptırılan ulaşım ve yaya köprüleri ile prefabrik konteynırlar için yaklaşık olarak 11 milyon 222 bin TL para harcanmıştır. Beşpınar Vadisi Rekreasyon imalatları için şu ana kadar kamulaştırmalar dahil yaklaşık olarak 27 milyon TL para kullanılmıştır. 4. Etap kapsamında alanımızın Kuruçay ile yapılan bent arasındaki yaklaşık 200 dönümlük alana piknik alanları, yürüyüş yollan, uçurtma çayın, mescid ve WC'ler kır kahvesi, hayvan barınağı, ağıllan ve dolaşma çayın, hobi bahçesi, paintboll ve otopark al ani an yapılması planlanmaktadır. Spor kompleksine gidilirken gölettin batısında kalan 30 dönümlük boş alanımıza ise 2 bin 200 kişilik seyir amfisi, kafe, W.C, çocuk oyun alanlan ve yürüyüş yollan yapılması planlanmaktadır. Bunlar için ise 15 milyon TL yatırım bedeli hesaplanmaktadır. Adıyaman'ın uluslararası birçok konferans, toplantı ve etkinliklere ev sahipliği yapacağı modem bir Hizmetçi Eğitim Merkezi yapıyoruz. Bu tesisin hizmete sunulmasıyla ilimizde ekonomik anlamda büyük bir sirkülasyon yaşanacaktır. Adıyaman Karadağ Ormanı mevkiinde yapımına başlanan Hizmetçi Merkezi 220 yataklı uygulama oteli, 3 adet bilgisayar seminer odası, 3 adet mobil seminer odası, lokantası, kafeteryası ve diğer sosyal donatılarıyla muazzam bir merkez olarak tasarlanmıştır. Ayrıca proje kapsamında 24 derslikli Turizm Otelcilik Meslek Lisesi de yapılmaktadır. Modem bir mimariyle inşa edilen tesis, beş yıldızlı otel konforunda hizmet verecek olup, hizmet içi eğitim merkezi ile beraber öğretmen evi hizmeti de verebilecektir. Bu önemli yatırımın inşaatı devam etmekte olup, bu yılın sonunda hizmet sunulması öngörülmektedir."Adıyaman Işık Gazetesi