Adıyaman'daki yol genişletme çalışmalarında sona gelindi!

Adıyaman'daki yol genişletme çalışmalarında sona gelindi!Araç yoğunluğunun ciddi boyutlara ulaştığı Altınşehir kavşağında yol genişletme çalışmalarında sona gelen Adıyaman Belediyesi, çalışmanın tamamlanmasıyla trafiği bir nebze olsun rahatlatmayı amaçlıyor.Araç yoğunluğunun ciddi boyutlara ulaştığı Altınşehir kavşağında yol genişletme çalışmalarında sona gelen Adıyaman Belediyesi, çalışmanın tamamlanmasıyla trafiği bir nebze olsun rahatlatmayı amaçlıyor.


Adıyaman’da araç yoğunluğunun en çok yaşandığı bölgelerden bir tanesi olan Altınşehir kavşağında bulunan ışıklarda araçların birikmemesi için yol genişletme ve trafik düzenleme çalışması yapan Adıyaman Belediyesi, mahalle sakinlerinin takdirini topladı.


Karayolları Bölge Müdürlüğüne ait olan Adıyaman-Gölbaşı yolu ile Altınşehir kavşağından Altınşehir Camisine giden yol güzergahı üzerinde gerçekleştirilen yol genişletme çalışması ile ilgili bilgi veren yetkililer, Gölbaşı tarafından şehir merkezine giderken Altınşehir kavşağındaki ışıklara takılan araçların birikmemesi için, Altınşehir Camisi tarafında dönecek olan araçlar için bir yan yol yaptıklarını dile getirerek şunları söylediler: “Son yıllarda şehrimizde artan araç sayısından dolayı trafiğin belli saatlerde sıkıştığı başlıca noktalardan bir tanesi olan Altınşehir kavşağı ve Karayolları kavşağındaki yoğunluğu azaltmak için Adıyaman Belediyesi olarak bazı çalışmalar yapıyoruz. Bunlardan ilki Altınşehir kavşağında bulunan ışıklardaki düzenleme oldu. Bu ışıkların bulunduğu alana bir yan yol yaparak, Altınşehir Camisi tarafına gidecek olan araçların trafikte daha rahat hareket edebilmelerini sağlamayı amaçlıyoruz. Böylelikle hem Altınşehir kavşağında, hem de Karayolları kavşağında birikmeler biraz daha azalacaktır”Adıyaman Belediyesi