Adnan Saraç: Konut satışları 2015'i aratmayacak!

Adnan Saraç: Konut satışları 2015'i aratmayacak!Muratpaşa Müteahhitler Derneği Başkanı Adnan Saraç, geçen yıla göre tablonun beklenenden daha iyi olduğunu, Eylül’de yüzde 17 artış yaşandığını kaydetti.


Antalya Muratpaşa'da konut satışları yüzde 17 arttı!


Muratpaşa Müteahhitler Derneği Başkanı Adnan Saraç, geçen yıla göre tablonun beklenenden daha iyi olduğunu, Eylül’de yüzde 17 artış yaşandığını kaydetti.


Muratpaşa Müteahhitler Derneği Başkanı Adnan Saraç, inşaat sektörünün büyümeye devam ettiğini belirterek, geçen yıla göre tablonun beklenenden daha iyi olduğunu söyledi. Saraç, TÜİK'in açıkladığı Eylül ayı konut satış rakamlarının, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 17 arttığını söyledi. Bu artışın sektörün yeniden bir ivme yakaladığının kanıtı olduğuna dikkat çeken Saraç, "Cumhurbaşkanımızın ve hükümetimizin teşvikleri sonrasında bankaların uygulamış olduğu faiz indirimi ve konut kredisi destekleri, sektörün yeniden canlanmasında etkili oldu. Yüzde 17'lik bu artış morallerimizi yükseltirken, gelecek adına da hepimizi umutlandırdı" dedi. İnşaat sektörünün büyüdüğünün altını çizen Saraç, "Türk insanı gayrimenkulü her zaman en güvenli ve en kazançlı yatırım aracı olarak gördü. Yıl içerisinde yaşanan birçok olumsuz ve üzüntü verici duruma rağmen yapılan doğru hamleler, inşaat sektörünün ayakta kalmasını, dolayısıyla da Türk ekonomisinin ayakta kalmasını sağladı. Yılsonuna kadar sürecek kampanyalar sayesinde 2016 yılı genelinde konut satışlarında geçen yılki rakamları görmeyi bekliyoruz" diye konuştu.


Sabah