AFAD'dan güvenlik uyarısı: Binanızın dayanıklılığını kontrol ettirin!

AFAD'dan güvenlik uyarısı: Binanızın dayanıklılığını kontrol ettirin! AFAD'dan güvenlik uyarısı: Binanızın dayanıklılığını kontrol ettirin!

Elazığ'da meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki deprem sonrası AFAD'dan güvenlik uyarısı geldi. AFAD'dan yapılan açıklamada; "Binanızın dayanıklılığını kontrol ettirin. Olası can ve mal kayıplarını önlemek için binanızın tasarımını değiştirmeyin" ifadeleri yer aldı...


AFAD'dan yapılan açıklamada, merkez üssü Elazığ'ın Sivrice ilçesi olan 6,8 büyüklüğündeki sarsıntının ardından depreme yönelik uyarılar tekrarlandı. 

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre; Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı, deprem öncesi, sırası ve sonrasında alınacak önlemlerin hayat kurtarabileceğini bildirdi. 

AFAD'ın yaptığı açıklamada, hayat kurtaran "çök, kapan, tutun" hareketinin önemine değinilen açıklamada, "Evde 'çök, kapan, tutun' hareketinin tatbikatını yapın. Zorunlu deprem sigortanızı yaptırın. Binanızın dayanıklılığını kontrol ettirin. Olası can ve mal kayıplarını önlemek için binanızın tasarımını değiştirmeyin. Afet çantanızı hazırlayın ve altı ayda bir güncelleyin." denildi. 

Elazığ ve Malatya'da incelenen 1521 binadan 76'sının yıkıldı!