04 / 07 / 2022

Afyon Millet Bahçesi'nin ihalesi yapıldı!

Afyon Millet Bahçesi'nin ihalesi yapıldı!

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) Afyon Millet Bahçesi'nin ihalesini gerçekleştirdi.Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ)  tarafından Afyonkarahisar’ın Sandıklı ilçesinde 71 bin metrekarelik alanda hayata geçirilecek olan Hisar ve Sazak Mahalleri Millet Bahçesi’nin ihalesi dün yapıldı.

TOKİ'nin resmi internet sitesinde yer alan habere göre, proje içerisinde; bin metrekarelik çocuk oyun alanı, 325 metrekarelik kaykay pisti, basketbol ve futbol sahası ve açık hava egzersiz alanı bulunacak.

Etkinlik meydanının yer alacağı projede, meyve bahçesi, çiçekli bitkiler bahçesi, 1.254 ağaç, 84.013 çalı olup toplam yeşil alan 25.227 metrekare olacak.

Bisiklet ve yürüyüş parkurunun yer alacağı projede ayrıca 234 araçlık otopark da bulunacak.

Millet Bahçesi projesinin içerisinde ikramların ücretsiz olduğu Millet Kıraathanesi de bulunuyor. Kitap okumak veya ders çalışmak isteyen öğrenciler Millet Kıraathanesi’nde internet, fotokopi ve tarayıcıdan da para ödemeden faydalanabilecek. Öğrenciler için ders çalışma merkezi, vatandaşlar için kitap okuma ve sohbet etme merkezi olacak Millet Kıraathanesi’nin kapalı alan bölümünde kitaplık, oturma salonu, servis mutfağı ve mescitler bulunuyor.
 

Millet bahçesi projeleri 10 soruda tüm detaylarıyla!