02 / 07 / 2022

Ahmet Arslan: Büyük projeleri yap-işlet-devret modeliyle yapıyoruz!

Ahmet Arslan: Büyük projeleri yap-işlet-devret modeliyle yapıyoruz!

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Büyük projeleri yap-işlet-devret modeliyle yaptıklarını söyledi.Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre, Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, partisinin Karaman İl Başkanlığı binasında gerçekleştirilen Siyaset Akademisi programında gençlere ve partililere hitap etti.

Büyük hedefler koyarak o hedeflerin peşinden koşulması gerektiğini söyleyen Arslan, "Bu şekilde dünyayı büyük görürsünüz, ufkunuz büyük olur ve ona göre yol alırsınız. Bazılarının yaptığı gibi küçük olsun benim olsun, muhalefette de olsam hep böyle devam edeyim diye düşünürseniz küçük hedeflerle yetinmek zorunda kalırsınız. Dünyanız da o kadar küçük olur. Daha doğrusu dünyanız diye bir şey olmaz." dedi.

Bakan Arslan, büyük projeleri yap-işlet-devret modeliyle yaptıklarını ileterek, "Bunları ülkemizin kasasından para ayırmadan özel sektöre yaptırıyoruz. Yap, belirli bir süre işlet ve bundan gelir elde et. Gelirin masrafını karşılamazsa eksiğini de ben karşılarım. Çünkü bu modelin ruhunda bu var. Bazen diyorlar ki 'Bunu İstanbul'a, İzmir'e ve Ankara'ya yapıyorsun da Karaman'a niye yapmıyorsun'. Biz de diyoruz ki uluslararası taşıma koridorlarının tamamlayıcısı olan bu projeleri bu modelle yapalım, oralara büyük paralar harcamayalım ve elimizde kalan parayla da Karaman dahil diğer illerin yatırımlarını ve projelerini yapalım." değerlendirmesini yaptı.

Sadece bazı iller için değil tüm Türkiye için çalıştıklarını vurgulayan Arslan, sözlerine şu şekilde devam etti:

"Birkaç gündür ana muhalefet partisi CHP'nin sözcülerinin yaptığı bir açıklama var. '2019'da seçimi biz kazanacağız ve kazanır kazanmaz da yap-işlet-devret modeliyle yapılan bütün projeleri durduracağız' diyorlar. Onları durdurarak oralara öz kaynaktan para ayırdın, peki diğer illerin ihtiyacını nasıl göreceksin? Bunun anlamı 'Eskiye geri döneceğim ve geriye gideceğim' demektir. Ama onların ve dünyanın hesaba katmadığı 80 milyonun feraseti, samimiyeti ve dava şuuru var."