Ahmet Çakır kimdir?

Ahmet Çakır kimdir?

Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır kimdir? Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır ne zamandan beri belediye başkanı olarak görev alıyor? İşte Malatya Belediye Başkanı Ahmet Çakır'ın biyografisi...Ahmet Çakır kimdir?

Ahmet Çakır, 1964 yılında Malatya İli Darende İlçesi’nde doğdu. İlkokul, ortaokul ve liseyi Darende’de tamamladıktan sonra Anadolu Üniversitesi İktisat Bölümünden mezun oldu.


Gıda, inşaat ve eğitim sektörlerindeki ticari faaliyetlerinin yanısıra, iki yıl Malatya MÜSİAD Yönetim Kurulu Üyeliği ve daha sonra üç yıl MÜSİAD Malatya Şube Başkanlığı görevini yürüttü. 


2001 yılında AK Parti’nin kuruluşunda Kurucu Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev  aldı. Malatya İl Teşkilatı'nda üç yıl Başkan Yardımcılığı yaptı, 2007 yılı Nisan ayında da Sayın Başbakanımız tarafından İl Başkanı  olarak görevlendirildi.


29 Mart 2009 yerel seçimleri için bu görevinden istifa ederek Malatya Belediye Başkan Adayı oldu ve Malatya halkının büyük teveccühü ile Malatya Belediye Başkanı seçildi.


Evli ve iki çocuk babası olup, orta derecede İngilizce ve Arapça bilmektedir.Ahmet Çakır: Çevre yolunun tamamını kentsel dönüşüme tabi tutacağız!
Ahmet Çakır: Malatya'da değişim, dönüşüm ve yenileme hareketi başlattık!