28 / 06 / 2022

Aile Bakanlığı ödemeleri başladı! 1.298 TL hesaplara aktarılıyor!

Aile Bakanlığı ödemeleri başladı! 1.298 TL hesaplara aktarılıyor!

Yaşlılık ve engelli aylığı alan hak sahipleri için ödemeler başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıkladığı gibi 29 Nisan’da destek ödemeleri yapılmıştı. Bu aya ilişkin destek ödemelerinin de başladığı belirtildi.Yaşlılık ve engelli aylığı kapsamında 1.298 TL ödeme yapılıyor. Bu ödemeler için e-Devlet üzerinden başvuru yapılırken aynı sayfadan maaşların yatıp yatmadığı da sorgulanabiliyor. 

Bakan Yanık açıklamalarında Nisan ayı içerisinde yaklaşık 835 milyon TL tutarında yaşlı aylığı ödemesi yapıldığını belirterek 653 milyon lira engelli aylıklarının da hak sahiplerinin hesaplarına yatırıldığını açıklamıştı. 

Aile Bakanlığı ödemeleri başladı! 1.298 TL hesaplara aktarılıyor!

Bakan Yanık açıklamalarında Nisan ayına ilişkin ödemelerini hala almayan vatandaşların PTT şubeleri üzerinden paralarını alabileceklerini ifade etmişti. Aynı şekilde Mayıs ayında da ödemeler yapılmaya hesaplara aktarılmaya başlandı. Mayıs ayı ödemeleri de PTT üzerinden alınabiliyor. Ayrıca IBAN numarasını paylaşanlar ATM üzerinden ödemelerini alabilecekler. Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.