Airport 24 ve İstasyon 24 projesi satışa çıktı!

Airport 24 ve İstasyon 24 projesi satışa çıktı!Hayata geçirdiği Stüdyo 24 ve Cadde 24 projelerinde yakaladığı başarılı satış grafiği ile dikkat çeken 24 Gayrimenkul, Halkalı ve Basın Ekspres’te yükselen iki yeni projesini satışa sunuyor.


Çevresindeki dokuyla uyumlu projeler geliştirme mottosuyla yola çıkan 24 Gayrimenkul, Airport 24 ve İstasyon 24 adını verdiği Halkalı ve Basın Ekspres’te yer alan iki yeni projesini görücüye çıkardı. Toplam yatırım değeri 100 milyon TL olan İstasyon 24 ve Airport 24 projeleri havaalanı, hızlı tren ve metroya yakınlığı ile dikkat çekiyor.


Airport 24’de fiyatlar 234 bin TL’den başlıyor

Basın Ekspres Caddesi’ne paralel olarak konumlanan ve 4 bin 70 metrekare arsa alanı üzerine kurulu 14 bin 281 metrekare inşaat alanına sahip Airport 24 projesinde 1+1 ve 2+1’lerden oluşan 133 konut yer alıyor. Nisan ayında inşaatına başlanan projenin Ekim 2016’da sahiplerine teslim edilmesi planlanıyor. 16 katlı tek blok üzerine inşa edilen Airport 24’de metrekare birim fiyatı KDV dâhil 4 bin 130 TL’den başlıyor. 234 bin TL’den başlayan fiyatlarla satışa sunulan Airport 24 projesinde alanları 50 ila 67 metrekare arasında değişen 1+1’ler, alanları 70 ila 82 metrekare arasında değişen teraslı 1+1’ler ve alanları 91 ila 119 metrekare arasında değişen 2+1 konut tipleri bulunuyor. Peşin ve banka kredili ödemelerin yanı sıra Airport 24 projesinde %20’si peşin, %10’u bir yıl sonra ara ödeme, %20’si iki yıl sonra ara ödeme ve kalan %50’si 24 ay taksitli olmak üzere lansmana özel bir ödeme planı da sunuluyor.


Modüler yapıya sahip planlar sayesinde ihtiyaca göre birleştirmelerin yapılabildiği Airport 24 projesinde toplamda 2 bin 80 metrekarelik ticari alan yer alıyor. Alanları 44 ila 704 metrekare arasında değişen dükkânlar 5 bin 320 TL ila 15 bin 201 TL arasında değişen birim fiyatlar ile satışa sunuluyor.


Polita Mimarlık imzasını taşıyan projede 232 metrekare sosyal tesis alanı yer alıyor. Atatürk Havaalanına 5.1 km uzaklığında yer alan ve bu sebeple değeri her geçen gün artacak olan Airport 24’de spor salonu, toplantı odası ve bir de cep sineması bulunuyor.  


Kentin ana arterlerinin kesiştiği noktada farklı mimari özelliği ile kentsel dönüşümün en planlı şekilde yürütüldüğü semtlerden birinde yer alan Airport 24 hakkında konuşan 24 Gayrimenkul CEO’su Ahmethan Yılmaz, “Projemizde bölgedeki diğer projelerden farklı olarak lobi concierge hizmetleri yer alacak. Resepsiyon hizmetleri ile bilgilendirme, danışma, uyandırma, seyahat danışmanlığı, her türlü rezervasyon, araç kiralama, araç sigortalama, özel kurye, teslimat ve noter temini konularında konut sahiplerinin ihtiyaçlarına cevap veriyor olacak. Yine projemizde kuru temizleme, terzi, lostra ve eczane gün boyunca hizmet verirken araç yıkama, yakıt dolumu, lastik değişimi ve transfer hizmetleri de Airport 24’ün sunduğu ayrıcalıklı hizmetler arasında yer alacak” şeklinde konuştu. Yılmaz, “Projemizde aynı zamanda yolculuk ve organizasyonlar konusunda da özel hizmetler sunulacak. Yurtiçi ve yurtdışı etkinlikler ve etkinliklerin biletleri ile tüm ulaşım yollarının biletleri yine Airport 24 concierge servisi tarafından temin edilebilecek” dedi.


Home office konseptli İstasyon 24’de fiyatlar metrekaresi 3 bin 900TL’den başlıyor

Halkalı merkez istasyonuna yürüme mesafesinde ve Halkalı’nın en işlek kavşaklarının birinde konumlanan İstasyon 24, 3 bin 822 metrekare arsa alanı ve 10 bin 922 metrekare inşaat alanına sahip. Konut, ofis ve dükkân birimlerinden oluşan İstasyon 24 projesinde inşaat Nisan ayında başlıyor ve 2016 yılının Ekim ayında sahiplerine teslim edilmesi hedefleniyor. Proje, farklı metrekarelerdeki 1+1 ve 2+1’lerin yer alığı 98 konut ve ofis, 6 adet dükkândan meydana geliyor. Home office konseptiyle hayata geçirilen projede home office fiyatları KDV dahil 245 bin 200 TL’den başlıyor. İstasyon 24 projesinde alanları 58 ila 104 metrekare arasında değişen 83 adet 1+1 ve alanları 86 ila 119 metrekare arasında değişen 15 adet 2+1 konutlar metrekaresi 4 bin 120 TL’den başlayan fiyatlarla konut alıcılarını bekliyor.


15 katlı tek blok üzerinde yükselen İstasyon 24 projesinde dükkânlar metrekaresi 7 bin 220 TL ila 17 bin 15 TL arasında değişen fiyatlarla satışa sunuluyor. Atatürk Havaalanı’na 9, ana yollara ise sadece 3 km uzaklıkta yer alan İstasyon 24 projesinde 4 adet 100, bir adet 923 ve bir adet 925 metrekare büyüklüğünde dükkân yer alıyor. İstasyon 24 projesi %20’si peşin, %10’u bir yıl sonra ara ödeme, %20’si iki yıl sonra ara ödeme ve kalan %50’si 24 ay taksitli olarak lansmana özel bir ödeme planı ile satışa çıkıyor.


Projenin yakın çevresinde home office konseptli projenin bulunmadığının altını çizen 24 Gayrimenkul CEO’su Ahmethan Yılmaz, “İstasyon 24 projemize en yakın home office konseptli proje yine bir 24 Gayrimenkul imzası taşıyan Cadde 24’tür. Projemizin en büyük özelliği ana arterlere yakın bir şekilde konumlanmış olması ve home office konsepti ile inşa edilmesi” şeklinde konuştu. Projenin sosyal donatılarına da dikkat çeken Yılmaz, “375 metrekarenin sosyal alanlara ayrıldığı projede fitness salonu, pilates odası, toplantı odası, oyun odası, lobi ve smart asistan hizmetleri yer alacak” dedi.


24 Gayrimenkul çevresiyle uyumlu yaşam alanları inşa etmeye devam edecek


“Önümüzdeki nesilleri inşa ediyoruz”

İnşa edilen yapıların sadece birer obje olmadığının, kent yaşamı içerisinde her birinin anlamlı ve farklı misyonu olduğunun altını çizen 24 Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Yeniay “Geçmiş dönemlerde hayata geçirdiğimiz Cadde 24 projesi gibi insan unsurunu merkeze alan, kent yaşamını kurgulayan ve kentliye kalın duvarlarla sırtını dönmeyen projeler inşa ediyoruz. Bugün sizlerle buluşturduğumuz Airport 24 ve İstasyon 24 projeleri de kent ile bütünleşen, kentin anlamlı birer parçası olmasını arzu ettiğimiz yapılardır.  24 Gayrimenkul olarak bakış açımız, yapmış olduğumuz projelerin yerinden kaldırıldığında kentin önemli bir unsurunu yitirmiş olması doğrultusundadır” dedi.


İnşa edilen her yapının önümüzdeki 3-4 nesli de kucaklayacağını ifade eden Yeniay, “Her proje bundan sonraki kuşakların yaşam biçimlerini kültür, beklenti ve algılarını da şekillendiriyor. Bu anlamda 24 Gayrimenkul olarak yaptığımız her yapının gelecek nesillerin karakteri olacağı bilincinde hareket ediyoruz” şeklinde konuştu.


Siteler yarı kamusal alan olarak değerlendirilmeli

Hayata geçirilen, kentsel dönüşüm projeleri de dâhil tüm konut projelerinin şehri kamusal mekân açısından yoksunlaştırmaması gerektiğinin altını çizen 24 Gayrimenkul CEO’su Ahmethan Yılmaz, “Yarı kamusal mekânlar; özel mekân ve kamusal mekân arasında geçişi sağlayan yerlerdir. Yarı kamusal mekânın en önemli yönü insan ölçeğinde olmasıdır. Bu çerçevede yarı kamusal mekânlar kültürün inşa edildiği sosyalleşme yerleridir. Bu sosyal ve insani etkileşim aynı zamanda sosyolojik rehabilitasyonun da sağlandığı yerlerdir. Son zamanlarda hayatın kendi doğal dinamikleriyle değil, piyasa koşullarının dayatmasıyla yarı kamusal alan niteliği ortadan kalkmış soğuk ve içe dönük bir takım yapılar ortaya çıkıyor. Kentin ana arterleri bir nevi podyum gibi değerlendirilip, birbiriyle bütünleşmeyen ihtişamın sergilendiği mekânlara dönüşüyor. İnsani ilişkiler giderek zayıflıyor. Bu tip mekânlarda yaşanan bu içe kapalılık durumunun güvenlik, statü, konfor gibi beklentilerin yoksullaştırılmadan yeniden çözülmesi gerekiyor” şeklinde konuştu.


Tel: 0212 244 24 24

Web: http://24gayrimenkul.com/