Akaretler’deki BJK Plaza kiraya verilecek!

Akaretler’deki BJK Plaza kiraya verilecek!VODAFONE Arena bitince Beşiktaş’ın Akaretler’deki BJK Plaza’da bulunan yönetim ofisleri stada taşınacak. Beşiktaş, 14 katlı kulüp binasını kiraya verip kasasını dolduracak.


VODAFONE Arena bitince Beşiktaş’ın Akaretler’deki BJK Plaza’da bulunan yönetim ofisleri stada taşınacak. Siyah-beyazlı yönetim, ardından bu binayı komple kiraya verecek. BJK Plaza zemin katla birlikte 13 katlı. Binanın her bir katı 700 metrekare. Yani toplamda 9 bin 800 metrekare alana sahip. 

 

2 KATI KULLANIYOR

 

BEŞİKTAŞ bu binanın sadece zemin katını ve 13. katını kullanıyor. Diğer 12 katta başka şirketler var. Binanın büyük bölümünü de dünyaca ünlü bir denetim şirketi kullanıyor. 

 

SİYAH-BEYAZLILAR buradan çıkınca 14 katı kiraya verecek. Yönetim, binanın metrekaresini 29 dolardan kiralayacak. Bu durumda aylık kira 284 bin 200 dolar, yıllık kira 3 milyon 410 bin 50 dolar oluyor. Fakat Beşiktaş, BJK Plaza’yı 5 yıllığına, ücreti peşin alarak kiralamayı düşünüyor. 5 yıllık kira da 17 milyon 52 bin dolara tekabül ediyor. Binanın talibi de var. Yönetim, binanın büyük bölümünü kullanan denetim firmasıyla bu konuda görüşüyor. 


Vatan/ Erdal CÖMERT