Akbank Stevie Awards'tan 4 ödül birden aldı!

Akbank Stevie Awards'tan 4 ödül birden aldı! Akbank Stevie Awards'tan 4 ödül birden aldı!

Uluslararası seçkin ödül platformları arasında yer alan Stevie Awards tarafından düzenlenen "Satış ve Müşteri Hizmetleri" (Stevie Awards for Sales & Customer Service) yarışmasında, Akbank, iki altın ve iki bronz ödülün sahibi oldu...
Uluslararası seçkin ödül platformları arasında yer alan Stevie Awards tarafından düzenlenen "Satış ve Müşteri Hizmetleri" (Stevie Awards for Sales & Customer Service) yarışmasında, Akbank, iki altın ve iki bronz ödülün sahibi olurken, katıldığı tüm projelerle ödül kazanarak önemli bir başarıya imza attı.


Akbank'tan yapılan açıklamaya göre, bu yıl sekizincisi düzenlenen Stevie Awards Satış ve Müşteri Hizmetleri ödüllerine 1.500'ün üzerinde başvuru yapıldı. Kendi alanında uluslararası uzman olarak kabul edilen 130 bağımsız üyeden oluşan 7 farklı komite, yaptığı değerlendirmelerle kazananları belirledi.


Değerlendirme sonucunda Akbank Çağrı Merkezi, "Yılın Çağrı Merkezi" kategorisinde, Akbank Çağrı Merkezi Müşteri Şikayetleri Yönetim Bölümü ise "Yılın Müşteri Şikayetleri Yönetim Bölümü" kategorisinde altın Stevie ödülünün sahibi oldu.


Bunun yanında, yeni bir servis modeli olarak dizayn edilerek ilk yılını tamamlayan Akbank Çağrı Merkezi Birebir Uzman Hattı, "Finansal Hizmetler Müşteri Hizmetleri" kategorisinde, Akbank Çağrı Merkezi Telefonla Satış Ekibi ise "Yılın Çağrı Merkezi Ekibi" kategorilerinde bronz Stevie ödülünü kazandı.


Akbank Direkt Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Orkun Oğuz, açıklamada yer alan değerlendirmesinde, hizmet kalitesi ve müşteri memnuniyetini daha da ileri taşımak için yatırımlarını sürdürdüklerini ifade etti.


Yıllardır yenilikçi ürün, hizmet ve uygulamaları en doğru kanaldan müşterilerinin kullanımına sunduklarını belirten Oğuz, şunları kaydetti:


"Bu sayede onlara hızlı ve pratik finansal çözümler sunuyoruz. Ancak ürün ve hizmet sunumunun yanında etkin satış sonrası hizmetler, şikayet yönetimi ve danışmanlık servisi de müşteri memnuniyetinin artırılmasında en kritik faktörler arasında yer alıyor. Akbank olarak uzman çalışanlarımız, üstün altyapımız ve müşteri odaklı yaklaşımımızla bu alanda da sektörümüze öncülük ediyoruz. Stevie Awards tarafından düzenlenen, ‘Satış ve Müşteri Hizmetleri’ değerlendirmesinde kazandığımız ödüller başarılı çalışmalarımızın yansımasını oluşturuyor. Projelerimizle farklı ödül platformlarında ödüllere layık görülmekten gurur duyuyoruz."AA