29 / 03 / 2023

Akdeniz Yatırım Holding Tarsan'ın yüzde 80'ini satın alacak

Akdeniz Yatırım Holding Tarsan'ın yüzde 80'ini satın alacak

12 yıldan bu yana borsada işlem gören ve özel güvenlik sektörüyle başladığı faaliyetlerini 25 yılda fiziki satın almalar yaparak çeşitlendiren Akdeniz Yatırım Holding, yeni bir satın alma kararı daha aldı.Akdeniz Yatırım Holding A.Ş. Tarsan Gıda'yı satın alacak. Şirketten yapılan açıklamada İstanbul Çatalca'da faaliyet gösteren Tarsan Gıda'nın yüzde 80 hissesini 65 milyon 500 bin TL bedelle satın alınmasına karar verildiği açıklandı.

Plastik sanayi, kimyasal ürünler, yenilenebilir enerji, tarım ve hayvancılık, çevre ve atık sistemleri alanlarında faaliyet gösteren Akdeniz Yatırım Holding, 25 yıldır faaliyet gösteriyor. Daha önce faaliyet gösterdiği özel güvenlik alanından çıkma kararı alan şirket savunma sanayi, yenilenebilir enerji yazılımı ve donanımı gibi sektörlerde yoğunlaşma kararı aldı.
Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.
Geri Dön