Akıllı güvenlik çözümleri hayatı kolaylaştırıyor!

Akıllı güvenlik çözümleri hayatı kolaylaştırıyor! Akıllı güvenlik çözümleri hayatı kolaylaştırıyor!

Pronet’in Pazarlama ve İş Geliştirmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ediz Habip, akıllı güvenlik çözümlerinin hayatı kolaylaştırdığını söylüyor..Akıllı güvenlik çözümlerinin hayatı kolaylaştırdığını söyleyen Pronet’in Pazarlama ve İş Geliştirmeden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ediz Habip, “Alarm sistemleriyle entegre çalışan akıllı güvenlik ürünleri, bizim kişisel asistanımız gibi çalışıyor. Akıllı ürünlerle, hem güven içinde yaşıyoruz hem de gözümüz arkada kalmıyor” diyor.

Gündelik hayatta yer alan pek çok cihazın entegre olduğu akıllı teknolojilerin, en aktif ve etkin şekilde kullanıldığı alanlardan birinin güvenlik olduğu söyleyen Habip’e göre, güvenlik ihtiyacı, artık klasik anlamda bildiğimiz “hırsızlıktan korunma” kapsamını çoktan aştı.

Habip, “Bugün, güvenlik ihtiyacına hizmet eden alarm sistemleri ve akıllı ürünler hem güvenliği sağlıyor hem de hayatımızı kolaylaştırıyor. Bir ev veya işyerinde güvenliği en üstün hale getirmek için alarm sistemleriyle entegre hale getirilen akıllı ürünler, bizim kişisel asistanımız gibi çalışıyor. Biz kendi hayat senaryomuz ve güvenlik ihtiyaçlarımıza göre direktif veriyoruz, akıllı ürünler de onu uyguluyor. Böylece hayatımızdaki pek çok konu, ev veya iş yerimizden uzakta olsak bile, biz üzerine düşünmek zorunda kalmadan, düzenli ve sorunsuz biçimde ilerleyebiliyor. Bu da güvenlik konusunda emin olmamız ve gözümüzün arkada kalmaması demek oluyor” diyor.

“Anahtarı evde unuttum, kaybettim” gibi bir sorun kalmıyor

Türkiye’nin ilk akıllı güvenlik hizmeti olan Pronet Plus kapsamında sunulan çözümler Ediz Habip’in kastettiği ürünlere örnek nitelikte. Örneğin Akıllı Kilit sayesinde kişi evden uzakta olsa bile evinin kapısını akıllı telefonundaki Pronet Plus uygulamasından açıp kilitleyebiliyor. Anahtarını evde unutanlar veya kaybedenler de yine bu şekilde eve giriş sağlayabiliyor.

Akıllı Zil ise üzerindeki kamera sayesinde, kapıya gelip zili çalan kişiyi akıllı telefon üzerinden görüntüleme, hatta onunla karşılıklı konuşabilme imkanına sahip oluyor. Kişi, Akıllı Kilit ile de gelen kişiye uzaktan kapıyı açabiliyor. Bu sayede hem anahtar taşımaya gerek kalmıyor hem de her gelen için evde olma gerekliliği ortadan kalkıyor. Üstelik Akıllı Zil’in harekete duyarlı ışığı, kötü niyetli kişiler için caydırıcı etki de yaratıyor.

Elektrik akımının uzaktan kesebilme olanağına sahip olan Akıllı Priz sayesinde, prizde unuttuğunuz bir ev aletinden ötürü yangın çıkma ihtimali ortadan kalkıyor. Akıllı Termostat sayesinde, siz eve gelmeden eviniz sizin önceden belirlediğiniz ısıya ayarlanabiliyor. Akıllı Zil ve Termostat, aynı zamanda enerji tasarrufuna da destek oluyor.

Akıllı Video ise, evde olup biteni izleme imkanı veriyor. Akıllı Video hizmetiyle ise ev veya iş yerini canlı yayında izlemek mümkün oluyor.