04 / 07 / 2022

Akiş GYO'nun AVM'lerinde ciro rekoru kırıldı!

Akiş GYO'nun AVM'lerinde ciro rekoru kırıldı!

Akkök Holding’in stratejik iş alanları arasında konumlandırdığı gayrimenkul sektöründeki iştiraki Akiş GYO, 2021 yılı üçüncü çeyrek finansal sonuçlarını yayınladı. Akkök Holding’in stratejik iş alanları arasında konumlandırdığı gayrimenkul sektöründeki iştiraki Akiş GYO, 2021 yılı üçüncü çeyrek finansal sonuçlarını yayınladı. 

Kovid-19 salgını sebebiyle uygulanan kısıtlamaların sürdüğü ve alışveriş merkezlerinin kısmen kapalı kaldığı 2021'in ilk yarısından sonra, Temmuz- Eylül 2021 dönemi kısıtlamalarının sona erdiği, sektörde ‘revenge shopping’ şeklinde isimlendirilen ve insanların fiziksel alışveriş yapmaya duyduğu özlemi giderdiği bir süreç oldu. Bu süreçte kurdaki hareketliliğe ve görece yüksek enflasyon rakamlarına karşın AVM’lerimizde metrekare başına cirolarda yüzde 75 mertebesinde yükseliş kaydedildi. Ayrıca şirketin yüzde 100 sahibi olduğu Akbatı ve Akasya alışveriş merkezlerinde sırasıyla yüzde 94 ve yüzde 98 gibi geçmişten gelen yüksek doluluk oranları korunurken, her geçen gün ivme kazanan ziyaretçi sayıları da sonuçları olumlu şekilde etkiledi.

Akiş GYO nun AVM lerinde ciro rekoru kırıldı!

Şirketin 2021 üçüncü çeyrek finansal sonuçlarıyla ilgili açıklamalarda bulunan Akiş GYO Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü İ. Gökşin Durusoy, “Özellikle ana iş kolumuz olan ticari gayrimenkullerimizdeki kiracılarımızın içinde bulunduğu perakende sektöründe yapısal değişikliklerin yaşandığı bir ortamda şirket olarak güçlü kurumsal yapımız ve stratejik planlamamızla yılın ilk dokuz ayını başarılı bir şekilde tamamladık” diye konuştu.

Akiş GYO nun AVM lerinde ciro rekoru kırıldı!

“3. Çeyrekte AVM’lerimizde Ciro Rekorları Kırıldı”

Durusoy, sözlerini şu şekilde sürdürdü:

“2018 yılından bu yana AVM’lerimizde vizyoner bakış açısıyla, global trendleri de göz önüne alarak farklılaşma çalışmalarını hayata geçirmeye devam ediyoruz. Alışveriş merkezlerimizin çekim ve deneyim merkezi olması, oldukça yüksek doluluk oranlarıyla birleşince hem kiracılarımız hem de ziyaretçilerimiz tarafından olumlu geri dönüşler alıyoruz. Bu sebeple üçüncü çeyreğin her ayında her iki AVM’mizde tarihsel ciro rekorları kırılması bizim açımızdan sürpriz olmadı.”

Akiş GYO nun AVM lerinde ciro rekoru kırıldı!

Bağdat Caddesi’ndeki Erenköy binasının Boyner markası altında Eylül ayı itibariyle faaliyete başlamasıyla kira gelirlerinin artacağına dikkat çeken Durusoy, “Yeni kısıtlamaların gelmediği senaryoda 2021 yıl sonu itibariyle AVM ciroları anlamında 2019’u yakalayıp bir miktar üzerine de koyabiliriz. Ziyaretçi sayıları ise biraz daha geriden geliyor ama orada da her geçen gün artan ivmeyi gözlemliyoruz” açıklamasında bulundu.

Akiş GYO ilk 9 ayda 255.1 milyon TL kira geliri elde etti!

Akiş GYO'nun aktif büyüklüğü 6,4 milyar TL oldu!