Akkent konutlarının temeli atıldı!

Akkent konutlarının temeli atıldı! Akkent konutlarının temeli atıldı!

504 dairelik Akkent Konutlarının temeli atıldı. 21. toplu konut hamlesi olan Akkent Konutlarının temel atma töreninde konuşan Karatay Belediyesi Başkanı Mehmet Hançerli, ilçedeki kentsel dönüşümün önemli olduğunu belirtti.


Konya'nın merkez Karatay İlçe Belediyesi öncülüğünde kurulan 504 dairelik Akkent Konutlarının temeli atıldı. 21. toplu konut hamlesi olan Akkent Konutlarını temel atma töreninde konuşan Karatay Belediyesi Başkanı Mehmet Hançerli, ilçedeki kentsel dönüşümün önemli olduğunu belirtti.
Başkan Hançerli, "Kentsel dönüşümü uygulayan belediyelerden bilisi de Karatay Belediyesidir. 13 bin 600 civarında daireye şimdiye kadar imza atılmıştır. Karatay Belediyesi işin bir yerinden giriyordu ve örnek teşkil ediyordu. Bu dönem de bunların 21. halkasındayız. Bundan öncesinde 7-8 toplu konut hamlesi var.
Büyükşehir Belediyemizle ve teşkilatımızla görüştük Bundan böyle Karata/ın bu orta bölgesinde, çöküntü alanlannı ve 21 mahalleyi içine alan bu bölgede, Büyükşehir Belediyemizle ortak bir imar revizyon çalışması yapıldı. 5-6 ay sonra imar çalışmalarım bitirip hemşehrilerimizin tapularım vereceğiz" dedi.
Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek temeli atılacak konutların hayırlı olmasını dilerken, AK Parti Konya Milletvekili İlhan Yerlikaya da, seçim çalışmalarına başladıklarım kaydetti.
Konuşmaların ardından protokol üyeleri dualar eşliğinde 504 dairelik Akkent Konutlarının temelini butona basarak attı. Konutlar, Hacıveyiszade Mahallesi, Şey Ulema Recepağa Caddesi, Esiri Mehmet Sokak ve Hacıveyiszade Sokak arasındaki alana yapılacak.


Anadolu Manşet