Aksaray Belediyesi'nde imar kanunu temposu!

Aksaray Belediyesi'nde imar kanunu temposu! Aksaray Belediyesi'nde imar kanunu temposu!

Aksaray Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü 1 Ekim'de değişecek olan İmar Kanunu nedeniyle çalışmalarına aralıksız olarak devam ediyor.

Hafta sonu gezilecek 10 proje 3 site!


Aksaray Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü 1 Ekim'de değişecek olan İmar Kanunu nedeniyle dur durak demeden çalışıyor. Aksaray Belediye Başkanı Haluk Şahin Yazgı, mesaiye kalan ve özveri ile çalışan İmar personelini ziyaret ederek çalışmaları yerinde inceleyerek, personele çalışmalarından ötürü teşekkürlerini sundu. 


İmar ve Şehircilik Müdürlüğü tarafından konuya ilişkin yapılan açıklama şu şekilde;


"Bilindiği üzere; 3 Temmuz 2017 tarih ve 30113 sayılı resmi gazetede yayınlanan Planlı alanlar tip imar yönetmeliği 01.10.2017 tarihinde yürürlüğe girecektir.

 Bu bağlamda; Belediyemiz imar ve şehircilik müdürlüğü teknik personelleri bu sürecin en hızlı şekilde atlatılabilmesi için yoğun bir mesai yapmakta olup, mevcut yönetmeliğe göre müracaatı olan yapı sahiplerinin proje ve eklerini özverili şekilde inceleyip ruhsatlandırmaya çalışmaktadırlar.

 Yürürlükte olan planlı alanlar tip imar yönetmeliğine göre proje ve eklerin eksiksiz bir şekilde hazırlayan yapı sahipleri 01.10.2017 tarihinde yürürlüğe girecek planlı alanlar tip imar yönetmeliğin ’den bir hak mağduriyeti yaşanmaması adına ve başvurusu yapılan projelerin eksikleri olabileceği de varsayılarak proje ve eklerinin belediyemiz imar ve şehircilik müdürlüğüne 20/09/2017 tarihi mesai saati bitimine kadar resmi olarak başvuru yapması gerekmektedir.”Aksaray Belediyesi