Aksaray Belediyesi'nden 4 bölgeye 43 milyonluk yatırım!

Aksaray Belediyesi'nden 4 bölgeye 43 milyonluk yatırım! Aksaray Belediyesi'nden 4 bölgeye 43 milyonluk yatırım!

Aksaray Belediyesi, 4 bölgeye 43 milyonluk  yatırım gerçekleştirdi. 700 günde tamamlanan yatırımlar halkın hizmetine sunuldu. 

Aksaray Belediyesi, Hamidiye Kırımlı, Hamidiye Bahçesaray, Yavuz Sultan Selim Mahalleri ve Yeni Sanayi bölgesine  43 milyonluk  yatırım gerçekleştirdi. 

Hürriyet Gazetesi'nde yer alan habere göre, geçtiğimiz günlerde yüklenici firma ve İller Bankası arasında imzalanan sözleşmeyle 15 gün içinde yüklenici firmaya yer teslimi yapılarak fiilen işe başlandı. 

Toplam 700 günde tamamlanan projelerin maliyeti 43 milyon Türk Lirası olarak açıklandı. Proje kapsamında yaklaşık 58 kilometre kanalizasyon, 7 kilometre terfi olmak üzere toplam 65 kilometrelik hat yapılacak. 4 adet betonarme ve 5 adet paket olmak üzere toplamda 9 adet terfi merkezi de proje kapsamında hayata geçirilecek.

Projenin tamamlanmasıyla Aksaray Belediye sınırları içinde kanalizasyon ihtiyacı olan mahalle kalmayacak.  Yaklaşık 1000 hanenin yanı sıra Aksaray-Adana yolu üzerinde bulunan tesisler ve ticarethaneler ile birlikte yapımı süren Yeni Sanayi bölgesinin de kanalizasyon ihtiyacı bu proje ile giderilecek.