Alacasu-Phaselis arasına 1.300 metrelik tünel geliyor!

Alacasu-Phaselis arasına 1.300 metrelik tünel geliyor! Alacasu-Phaselis arasına 1.300 metrelik tünel geliyor!

Kemer İlçesi'nde Alacasu mevkii ve Phaselis Antik Kenti arasındaki karayolu üzerinde yapılacak tünel için çalışmalar başladı. Üraz, "Çalışan tüm arkadaşlarımıza kolaylıklar diliyorum" dedi.Kemer- Kumluca D-400 karayolu üzerindeki Alacasu mevkii ve Phaselis Antik Kenti arasında bulunan ve sürekli trafik kazalarının yaşandığı bölgeye 1300 metrelik tünel yapımına başlandı. Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından yaptırılan tünelin 1.5 yılda tamamlanması planlanıyor.


Tüneldeki çalışmaları inceleyen Antalya Büyükşehir Belediyesi Kemer Koordinatörü Kahraman Üraz, "Yapılan bu tünelle mesafe kısalırken, sıkça kazaların yaşandığı bu bölge de sadece Tahtalı Dağı'nın zirvesine çıkış için kullanılacak. Yapımına başlanılan tünel Kemer için büyük fayda sağlayacak. Çalışan tüm arkadaşlarımıza kolaylıklar diliyorum" dedi.


Antalya Kemer Gözcü Gazetesi Bu haber Sabah Gazetesi'nde şöyle yer aldı:


Antalya'nın Kemer ile Kumluca ilçeleri arasında, Alacasu mevkisi ve Phaselis Antik Kenti arasında bulunan ve sürekli trafik kazalarının yaşandığı bölgeye 1300 metrelik tünel yapımına başlandı. Antalya Büyükşehir Belediyesi Kemer Koordinatörü Kahraman Üraz, "Yapılan bu tünelle mesafe kısalırken, kazaların yaşandığı bu bölge sadece Tahtalı Dağı'nın zirvesine çıkış için kullanılacak" dedi. Tünel 1.5 yılda bitecek.