Alanya Çayarası cazibe merkezi olacak!

Alanya Çayarası cazibe merkezi olacak! Alanya Çayarası cazibe merkezi olacak!

Çayarası esnafı, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel yaptığı açıklamada “Çayarası, yeni yapacağımız dükkanlar, cami ve sosyal alanlar ile adeta cazibe merkezi olacak.’’ dedi.
Çayarası esnafı, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’i makamında ziyaret ederek Çayarası’na yapılacak yeni çarşı ve cami için teşekkür ettiler. Başkan Yücel, “Çayarası, yeni yapacağımız dükkanlar, cami ve sosyal alanlar ile adeta cazibe merkezi olacak.’’ dedi.


ÇAYARASI ESNAFINDAN BAŞKAN YÜCEL’E TEŞEKKÜR


Alanya Belediyesi, Çayarası Yaylası’nda Alanya- Konya yolu genişletme çalışmaları kapsamında yıkılacak dükkanlarının yerine modern bir çarşı ve cami kazandırıyor. Cami inşaatına geçen yaz sonu başlanırken, çarşı ve meydan projesi kısa süre sonra ihaleye çıkıyor. Şıhlar Mahalle Muhtarı Yaşar Özgür ve Çayarası esnafları, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’i ziyaret ederek mahallelerine ve Çayarası Yaylası’na yapılan yatırımlar için teşekkür ettiler.  


“ÇAYARASI’NDA ESNAFIMIZIN SORUNU ÇÖZÜLÜYOR”


Şıhlar Mahalle Muhtarı Yaşar Özgür, “Yol genişletme çalışmaları kapsamında yarım asırdır Çayarası’nda faaliyet gösteren esnaflarımızın dükkanları yıkılacak. Belediye Başkanımız Adem Murat Yücel, yıkılan dükkanların yenisini yapacaklarını söyledi. Başkanımıza ve ekibine esnaflarım adına teşekkür ederim. Esnaflarımızın büyük bir sorunu ortadan kalktı.’’ dedi.


 


 ÇAYARASI’NDA YÖRÜK KÜLTÜRÜNÜ YAŞATACAĞIZ


Çayarası Yaylası’nda faaliyet gösteren çarşının mazisi olduğunu ve bunu çok iyi bildiğini belirten Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, ‘’Burada faaliyet gösteren esnaflarımızın içi rahat olsun, kesinlikle onları mağdur etmeyeceğiz. Birçok mahallemiz buradan yaz kış alışverişlerini yapıyor. Yaklaşık 40 tane yeni dükkan ile birlikte park ve sosyal alanlar yaparak Çayarası’nı cazibe merkezi yapacağız. Çayarası yeni yapılan dükkanlar, cami ve sosyal alanları ile adeta cazibe merkezi olacak’’’’ dedi.


ÇAYARASI’NA 500 KİŞİLİK CAMİ


Çayarası Yaylası’nda geçen yıl yapımına başlanan yeni caminin Mart ayında tekrar başlayacağını belirten Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, ‘’Yeni camimizde de çalışmalara kar yağışı nedeniyle ara verilmişti. Mart ayı gibi caminin inşaat çalışmalarına kaldığı yerden devam edeceğiz. dedi. Alanya Belediyesi