Alanya Utopia World Hotel 235 milyon liraya satıldı!

Alanya Utopia World Hotel 235 milyon liraya satıldı! Alanya Utopia World Hotel 235 milyon liraya satıldı!

Antalya'nın alanya ilçesinde bulunan gözde otel Utopia World Hotel'in satış onayı çıktı. Adalı Otelcilik Turizm Ticaret A.Ş. tarafından alınan otelin satış fiyatı 235 milyon lira olarak belirlendi...



Antalya Alanya'daki Utopya Turizm'e ait Utopia World Hotel'in satışı için beklenen onay geldi. Şirketin bugün düzenlenen genel kurul toplantısında Utopia World Hotel'in ATG Anex Tourism Group bünyesindeki Adalı Otelcilik Turizm Ticaret A.Ş.'ye satışı onaylandı. 559 odalı otel için Adalı grubu 35 milyon 950 bin euro (235 milyon lira) ödeyecek.

Antalya'nın Alanya ilçesinde bulunan Utopia World Hotel'in ATG Anex Tourism Group bünyesindeki Adalı Otelcilik Turizm Ticaret A.Ş.'ye satışı için son adım bugün atıldı. Yeni Şafak gazetesinden Kenan Biter'in haberine göre, Utopia World Hotel'in satışı için bugün düzenlenen Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı'nda şirketin ortakları satış kararını oy birliği ile onayladı.

Satın alma işlemi için, Adalı Otelcilik, Utopia World Hotel için 35 milyon 950 bin euro (235 milyon lira) ödeme yapacak.

6'NCI OTELİ OLACAK

Utopia World ile Türkiye genelinde otel sayısını 6'ya çıkaracak olan ATG Anex Tourism Group'un diğer otelleri ise şunlar: Selectum Hotel Belek, Asteria Belek, Fastasia Hotel Çamyuva, WOW Bodrum ve Art Hotel.

2018'DE ÖN SÖZLEŞME İMZALANMIŞTI

ATG Anex Tourism Grup bünyesinde bulunan Adalı Otelcilik Turizm Ticaret A.Ş. ile Utopya Turizm arasında 2018 Aralık'ta Alanya'daki 5 yıldızlı Utopia World Hotel'in satılmasına ya da kiralanmasına yönelik "Satın Alma Opsiyonlu Kiralama Ön Sözleşmesi" imzaları atılmıştı.

İki şirket arasında 4 ay içerisinde karşılıklı olarak yapılan çok sayıda görüşmenin ardından Utopia World Hotel'in kiralanması yerine satın alınması kararı verilmişti.

559 ODASI VAR

Syedra antik kentinin yakınında 2007 senesinde kurulan tesiste 559 odanın yanı sıra toplamda 312 adet villa/bina bulunuyor. 105.000 metrekare arazi üzerine kurulan komplekste 15.000 metrekare aqua park ve mavi bayraklı özel plaj da yer alıyor.