25 / 05 / 2022

Alanya'da katlı kavşaklara 56 milyon liralık yatırım!

Alanya'da katlı kavşaklara 56 milyon liralık yatırım!

Alanya’da yaşanan trafik sorununa neşter vuruluyor. 56 milyon liraya ihale edilen katlı kavşaklar gün sayıyor.Alanya’da yaşanan trafik sorununa neşter vuruluyor. 56 milyon liraya ihale edilen katlı kavşaklar gün sayıyor.


Alanya'nın trafik sorununun çözümü için el ele veren Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Karayolları Bölge Müdürlüğü, iki yıldır süren hazırlık çalışmalarının ardından düğmeye bastı. Katlı köprülü kavşak düzenlemesi, Karayolları tarafından 56 milyon lira yatırım bedeliyle ihale edildi.


ALTERNATİF YOLLAR

Çalışmanın başlayabilmesi için alternatif geçiş yolları üzerinde çalışma yapılması gerekiyor. Bu sorunu çözmek ve bir an önce yatırıma başlanması için, Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi, Karayolları ve yüklenici firma teknik ekipleri Alanya'da bir toplantı yaptı. Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney'in de katıldığı toplantıda, araç trafiğinde aksama olmaması için alternatif güzergahlar üzerinde görüşmeler yapıldı.


ÇEVREYOLU ÇALIŞMALARI

Alanya Çevreyolu projesiyle ilgili çalışmalar da tüm hızıyla sürüyor. İlk etapta tamamlanacak Alanya Kargıcak arasındaki 15 kilometrelik bölümünde yol yapım ve tünel çalışmaları devam ediyor. İkinci etabı olan Kargıcak Yeşilöz arasındaki bölümünde ise proje ve diğer çalışmalar yapılıyor. Çevre yolunun ilk etabının 2018 yılı sonu itibariyle açılması hedefleniyor. Büyükşehir Belediyesi Alanya Koordinatörü Hüseyin Güney, "Çevreyolu ile birlikte Alanya trafiğine büyük rahatlık getirecek ve şehir içine nefes aldıracak iki katlı kavşak projemizi başlatıyoruz. Her şey tamam, sadece alternatif yolların tespiti kaldı. Onu da kısa sürede halledip ilk kazmayı vuracağız. 56 milyon liralık bu büyük yatırımı en kısa sürede tamamlamayı hedefliyoruz" dedi.


Sabah