Ali Ağaoğlu Marmaris'teki adasını 15 milyon dolara satışa çıkardı!

Ali Ağaoğlu Marmaris'teki adasını 15 milyon dolara satışa çıkardı!İş adamı Ali Ağaoğlu, Muğla'da sahibi olduğu ve içinde 'şato' olan, 28 bin dönümü tapulu 90 bin dönüm arazi üzerindeki Çiftlik Adası'nı 15 milyon dolara (115 milyon 650 bin lira) satışa sundu.


İş adamı Ali Ağaoğlu, Muğla'da sahibi olduğu ve içinde 'şato' olan, 28 bin dönümü tapulu 90 bin dönüm arazi üzerindeki Çiftlik Adası'nı 15 milyon dolara (115 milyon 650 bin lira) satışa çıkardı.

Sputniknews'te yer alan habere göre, bir demir çelik fabrikasının sahibi Nevzat Feyizoğlu'nun sahibi olduğu ve 2000'de satışa çıkarılan Çiftlik Adası, ölümünün ardından iki oğluna miras kaldı. Oğullarının bankaya olan kredi borcu sebebiyle adaya icra geldi. Karaya 550 metre mesafede, üzerinde 30 sene önce yapılan şato, iskele ve helikopter pisti bulunan 90 dönüm adanın tapulu 28 dönümü satışa sunuldu. İş adamı Ali Ağaoğlu, pazarlıklar sonucu gizli tuttuğu bir fiyata koyla aynı ismi taşıyan Çiftlik Adası'nı 2015'te satın aldı.

Tadilat yaptırdı


Ali Ağaoğlu, adayı satın alır almaz şato ve çevresinde tadilat gerçekleştirdi. Adada, küçük bir çiftlik kurup, keçi, tavuk ve kuş türleri de getirdi. Şatoyu restore ettirdi ve kendi zevkine göre modern mobilyalarla döşetti. Güney cephesi Yunanistan'ın Rodos Adası, batı cephesi ise Çiftlik Koyu'nun yeşil ile mavinin görsel şölen sunduğu bölgeye bakan adaya iki iskeleden giriş için tadilat da yapıldı.

Hava ve deniz yoluyla gidilen adanın içindeki şatoda iki hizmetli evi, atölye, jeneratör odası, bir yüzme havuzu, üç sulama havuzu, binlerce çam, sığla, incir, zeytin ve nar ağacı mevcut. Denizin altından elektrik ve su hattı çekilen ada içindeki şatonun her terasında deniz ile orman manzarası bulunuyor.

Ali Ağaoğlu, geçen aylarda özel aracıyla ve yatıyla iki defa geldiği adada tatil de yaptı. Ali Ağaoğlu, tatilden sonra ise Marmaris'e 45 kilometre mesafedeki Bayır Mahallesi'nin dünyaca ünlü eşsiz koylarının bulunduğu, hava veya deniz yolu ile gidilebilen Çiftlik mevkisindeki bu adasını satışa sundu.

Türk ve Ortadoğulu iş adamlarından yoğun talep


Adanın satışını üstelenen Marmaris Emlakçılar Derneği Başkanı ve İstanbul Emlak Müşaviri Federasyonu Başkanı Zülfikar Soyvural konuyla ilgili olarak, "Koyla aynı ismi taşıyan Çiftlik Adası 90 dönüm ve 28 dönümü tapulu. Geri kalan bölüm, kayalık ve doğal SİT alanıdır. İçinde şato mevcut. Elektrik ve suyu mevcut. 2015 yılında iş adamı Ali Ağaoğlu satın almıştı. Geçtiğimiz hafta içinde iş adamı Ağaoğlu 15 milyon dolara satışa çıkardı. Türkiye'de ada sahibi olmak çok büyük ayrıcalık. Ülkemizde fazla ada yok. Ada az olduğu için Türk iş adamlarından yoğun talep mevcut. Şu an Orta Doğulu zenginler de ilgi göstermeye başladı. Bu ada ve içindeki şatonun görüntülerini çekip, satın almak isteyen kişilere bilgileriyle gönderdik. Şu an mevcut şato var. Bina dikilemiyor sadece fener yapılabiliyor. Şato yıkılırsa yerine 230 metrekare civarında iki villa yapılabilir. Elimizdeki belgelere göre şu an için buraya bir turizm tesisi yapılamaz. Adayı satın alacak kişilerin imar durumu ve yapacakları görüşmeler sonucu belli şartlarda tesis yapılmasına izin verilebilir. Bunun dışında doğal SİT alanı olduğu için yapılaşmaya gidilmesi zor görünüyor" diye konuştu.

Satış şartları gizli tutulan adaya Türkiye'nin yakından tanıdığı bir iş adamının helikopter ile gelerek inceleme yaptığı kısa zamanda satışının yapılabileceği öğrenildi.

 

Ali Ağaoğlu yeni şirket kurdu!