Ali Ağaoğlu'dan TÜRGEV'e arazi bağışı açıklaması!

Ali Ağaoğlu'dan TÜRGEV'e arazi bağışı açıklaması!17 Aralık siyaseti dizayn operasyonunda gözaltına alınan ve hakkında bazı işlerinin yürütülmesi karşılığında TÜRGEV'e arsa bağışladığı iddiaları ortaya atılan işadamı Ali Ağaoğlu, ilginç açıklamalarda bulundu...


TÜRGEV'e arazi bağışladığı iddiaları ortaya atılan işadamı Ali Ağaoğlu, bunu seslendiren Kemal Kılıçdaroğlu'nun kendisinden özür dilediğini söyledi.


17 Aralık siyaseti dizayn operasyonunda gözaltına alınan ve hakkında bazı işlerinin yürütülmesi karşılığında TÜRGEV'e arsa bağışladığı iddiaları ortaya atılan işadamı Ali Ağaoğlu, ilginç açıklamalarda bulundu. Bu süreçte, inşaat sektörünün ve kendisinin günah keçisi seçildiğini ve bu nedenle gözaltına alındığını belirten Ağaoğlu, o dönemde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun kendisine "TÜRGEV'e arazi bağışladı" diyerek suçlamalar yönelttiğini hatırlattı. Ağaoğlu, şöyle konuştu: "Bu iddiaların asılsız çıkması üzerine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu telefon açtı ve benden özür diledi. Ben imar planı karşılığında ne para ne de arsa verdim. Bunu, tapudan çıkarmak çok kolaydır."


İNANMAYAN BATTAL'I ARASIN 

İşadamı Ali Ağaoğlu'nun sözlerinin ardından CHP Genel Başkanlığı'ndan bir açıklama geldi. Partinin yazılı açıklamasında "Bunlar hayal ürünü, birileri Ali Ağaoğlu'nu işletmiş" iddiasında bulunuldu. Bunun üzerine tekrar Ali Ağaoğlu'nu aradık. İşadamı Ağaoğlu, "Bana inanmayan Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi'yi arasın. Kendisi şahidimdir" diye CHP'yi yalanladı. 


PARALEL YAPI BENİ KURBAN ETTİ

17 Aralık sürecinde gözaltına alındığını ancak buna rağmen kabuğuna çekilmediğini söyleyen Ali Ağaoğlu şöyle devam etti: "Amaç ekonomiye darbe vurmaktı. Ekonominin lokomotifi de inşaat sektörü olduğu için buradan vurdular. Ben de biraz fazla konuşuyorum ve medyatik olduğum için paralel yapı beni kurban etti. Hayatımda kul hakkı yemedim. Bunun cezasını çektim. Tek suçum işimi takip etmekti. Benim suçum medyatik bir işadamı olmam. Oysa ki ben hâlâ keserin ucuyla çalışıyorum. Kolejde okurken inşaat işlerine başladım ve sabahları saat 7'yi bir geçe kalktığımı hatırlamam. Ama şimdi 11'den önce işe gitmiyorum. Beni küstürdüler. Ben eşek gibi çalışan bir insanım. İnşaatımda bir santim kalıp hatası olsa orayı yıkarım." 


GEREKİRSE 40 MİLYON LİRA HARCARIM

İş güvenliği konusunda da görüşlerini paylaşan Ali Ağaoğlu, "Maslak 1453 projemizde yaklaşık 3 bin 400 kişi çalışıyor. Sadece bu şantiyemizde 119 kişilik iş sağlığı ve güvenliği kadrosu bulunuyor. Bunun personel ve eğitim maliyetlerinin yıllık toplamı 10 milyon TL'dir. Bu rakamı yüksek bulmuyorum, gerekirse 40 milyon lira daha harcarım. Yeter ki kimsenin canına zarar gelmesin" diye konuştu. 


Seda Tabak/ Sabah