08 / 08 / 2022

Ali Fatinoğlu kimdir?

Ali Fatinoğlu kimdir?

Galatasaray SK'nın yeni başkan adayı İbrahim Özdemir'in asil adayı Ali Fatinoğlu kimdir? Ali Fatinoğlu daha önce hangi görevlerde bulunmuştur? İşte Ali Fatinoğlu'nun biyografisi...Galatasaray Spor Kulübü yeni başkan adaylarını açıkladı. 3 yıllığına görev yapacak başkan adaylarından olan İbrahim Özdemir, Ali Fatinoğlu'nu asil adayı olarak açıkladı. 

Galatasaray SK'nın yeni başkan adayı İbrahim Özdemir'in asil adayı Ali Fatinoğlu kimdir? Ali Fatinoğlu daha önce hangi görevlerde bulunmuştur? İşte Ali Fatinoğlu'nun biyografisi...

Ali Fatinoğlu kimdir?
1962 yılında İstanbul'da dünyaya gelen Ali Fatinoğlu, eğitim hayatı Bakırköy Lisesi'nde başlayan Ali Fatinoğlu, İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi mezunu. Fatinoğlu, masterını da aynı okulda aynı bölüm üzerine tamamladı.

Meslek hayatına Teftiş Kurulu sınavını kazanarak Anadolu Bankası’nda Mali Tahlil ve Ekonomik Araştırmalar biriminde uzman yardımcısı olarak atılan Ali Fatinoğlu, 1 Haziran 1988 tarihinde İGDAŞ, Deniz Otobüsleri, Metro, Halk Ekmekler, Asfalt Fabrikası, Beton Fabrikası,İstanbul İmar LTD., gibi şirketlerin başına getirildi.

Daha önce belediye şirketlerinde çalışan Ali Fatinoğlu, 1 Haziran 1989'da yaşadığı sağlık problemleri nedeniyle devlet işlerinde çalışmamaya karar verdi. 

2000 yılında en başarılı genç girişimcisi ödülüyle 2002'de Dünya Gazetesi'nin düzenlediği, "Dünya en başarılı işadamları" yarışmasında İstanbul birinciliği ve Türkiye ikinciliği ödülünü alan Ali Fatinoğlu, aynı zamanda Fatinoğlu Holding’in ortağı.